Топ Новини

Кабмін просить суд призупинити розгляд справи про виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ

22 жовтня 2012 в 07:23
Представник Кабміну попросив суд припинити розгляд справи про виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ, бо для всебічного аналізу необхідно отримати інформацію від СБУ, у провадженні якої перебуває ідентична кримінальна справа. Господарський суд нібито повинен зупинити провадження для з'ясування всіх обставин.
pravosudie.jpg
dfact.net

Представник Кабінету міністрів України просить Апеляційний господарський суд Києва припинити провадження щодо розгляду апеляції про виплату українським урядом боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони Російської Федерації у зв'язку з розслідуванням Службою безпеки України (СБУ) аналогічної кримінальної справи.

На засіданні в понеділок головуючий суддя Віктор Шапран повідомив, що 19 жовтня до суду надійшло клопотання від Кабінету міністрів України. Представник Кабміну Андрій Богдан, заявляючи клопотання, повідомив, що слідчий відділ СБУ розслідує кримінальну справу і предмет позову у господарській справі аналогічний суті кримінальної справи.

За словами Богдана, для всебічного розгляду справи необхідне отримання інформації від СБУ про стан розгляду цієї справи. А Господарський суд повинен зупинити провадження для з'ясування всіх обставин. "Просимо надіслати в СБУ матеріал господарської справи ... У зв'язку з тим зупинити провадження (розгляду апеляцій на рішення про виплату українським урядом боргу ЄЕСУ перед Міноборони РФ) до завершення розслідування кримінальної справи", - сказав представник Кабміну.

В даний час суд пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення щодо заявленого клопотання.

- Суд зобов'язав уряд України виплатити Росії більш як 3 млрд грн за боргами ЄЕСУ

Як повідомлялося, міністерство оборони РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України 3 млрд 239,45 млн грн у справі корпорації ЄЕСУ. Російська сторона вимагала залучити в якості відповідача, крім Кабміну України, Державну казначейську службу України. Корпорація ЄЕСУ в справі фігурувала в якості третьої особи.

Як стверджував позивач, борг нібито виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.

19 вересня, Господарський суд Києва частково задовольнив позов міністерства оборони РФ до уряду України з обов'язку ЄЕСУ, зобов'язавши Кабінет міністрів виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис. 506 грн.

25 вересня представник Кабінету міністрів України оскаржив дане судове рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство і ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Читайте також:

Кабмін попросив суд відхилити претензії Росії щодо виплати боргів ЄЕСУ

Прокурор у справі Тимошенко пообіцяла, що екс-прем'єр рано чи пізно постане перед судом

Мін'юст спробує «повісити» борг ЄЕСУ на Тимошенко

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...