Кабмін відзвітував про виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кабмін відзвітував про виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС
У Кабміні розповіли про заходи, спрямовані на виконання вимог "списку Фюле". Серед них - удосконалення виборчого законодавства, судова реформа, помилування Юрія Луценка.

Підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС залишається пріоритетом для українського Кабміну.

Про це йдеться в листі Міністерства закордонних справ України Інституту світової політики щодо виконання рекомендацій ЄС для підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті " Східного партнерства".

У листі, який цитує DT.UA, зокрема, наголошується, що підписання Угоди про асоціацію на саміті " Східного партнерства " у Вільнюсі в листопаді цього року "залишається першочерговим пріоритетом для української сторони". На підтвердження цього у Кабміні розповіли про заходи, направлені на виконання вимог відомого "списку Фюле".

МЗС інформує, що вже підготовлено законопроект про вдосконалення виборчого законодавства. Цей документ, а також проект закону щодо повторних виборів в окремих одномандатних округах тепер передано на експертизу до Ради Європи, ОБСЄ і ЄС.

У плані реформування системи правосуддя у МЗС відзначають особливу роль місії уповноважених представників Європарламенту Квасьнєвського і Кокса. "Українській стороні надається максимальне сприяння її реалізації", - зазначили в уряді.

У листі також підкреслюється, що помилування Юрія Луценка стало "доказом приведення українського законодавства до європейських стандартів".

У Кабміні нагадали, що 22 лютого цього року Конституційна Асамблея прийняла за основу проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України щодо вдосконалення судової системи і принципів здійснення правосуддя в Україні". У квітні цього року МЗС України передав у Венеціанську комісію проект Закону "Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів" для професійної експертизи.

Уряд також поінформував про вдосконалення законодавства з боротьби з корупцією у відповідності з рекомендаціями Групи держав по боротьбі з корупцією (GRECO).

Зокрема, в листі йдеться, що Кабмін вже схвалив і направив у парламент чотири законопроекти про внесення змін до законів у сфері запобігання та протидії корупції; щодо вдосконалення процедури здійснення конфіскації; щодо заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб; щодо фінансового контролю і врегулювання конфліктів. !zn

Читайте також:

Європарламент ухвалив спрощення візових правил для українців

Рада посилила кримінальну відповідальність за корупцію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі