Топ Новини

Іващенко відмовився давати свідчення в суді, який вважає фарсом

30 березня 2012 в 13:55
Валерій Іващенко вважає недоцільною і неприпустимою для себе участь «у фарсі, а не в істинному правосудному процесі», тому відмовився давати свідчення у суді.
ivashenko1.jpg
obozrevatel.com

Колишній т.в.о. міністра оборони України Валерій Іващенко відмовився давати свідчення і відповідати на питання суду з приводу пред'явленого йому обвинувачення, оскільки вважає себе невинним і йому нічого більше додати до сказаного ним у ході досудового слідства. Про це він заявив на засіданні Печерського райсуду Києва, коли суд повинен був перейти до стадії отримання від нього пояснень і відповідей на питання сторін-учасниць процесу.

«Я відмовляюся давати свідчення, оскільки вважаю, що мені нічого додати до того, про що я давав свідчення на досудовому слідстві і що було з'ясовано в ході судових засідань при допитах свідків, дослідженні матеріалів справи і речових доказів», - сказав Іващенко.

Він зауважив при цьому, що в ході судових засідань переконався у системних, грубих порушеннях своїх конституційних прав.

«Судом не було забезпечено рівність прав сторін, як того вимагають закони і Конституція України. Судове дослідження справи базується в основному на матеріалах досудового слідства, у тому числі на грубо сфальсифікованих документах», - зазначив Іващенко.

Продовжуючи тему, він зауважив, що про зазначені ним порушення свідчить, в тому числі, небажання суду допитувати більшість заявлених стороною звинувачення свідків саме на судовому засіданні, незважаючи на наполягання на цьому з боку захисту.

«Я і мої захисники всупереч законам, Конституції України, загальній декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод поставлені судом в умови, коли ми повинні доводити мою невинність, а не навпаки, незважаючи на те, що жодних незаконних дій я не здійснював. Тому вважаю недоцільною і неприпустимою для себе свою участь у фарсі, а не в істинному правосудному процесі», - зазначив Іващенко.

Після того, як Іващенко оголосив свою заяву, головуючий у судовому процесі суддя Сергій Вовк звернувся до нього з уточнюючим запитанням: «Тобто, ви відмовляєтесь, у тому числі, давати відповіді на питання».

«Так, у тому числі давати відповіді на питання, оскільки у мене є свідчення, які я давав на досудовому слідстві, і я від них не відмовляюся», - відповів Іващенко.

Після цього, врахувавши позицію Іващенка, суд вирішив оголосити його свідчення, дані ним на стадії пред'явлення звинувачення.

Як повідомлялося, Іващенко та арбітражний керуючий державного підприємства Міноборони «Феодосійський судномеханічний завод» звинувачуються у службових зловживаннях і пособництві у незаконному відчуженні майна під час санації заводу.

Іващенка було затримано у серпні 2010 року. Йому було обрано запобіжний захід — взяття під варту.

За час перебування в СІЗО стан здоров'я Іващенка погіршився, однак суд відмовляє екс-керівнику Міноборони у звільненні з-під варти для лікування.

Читайте також:

Іващенку до суду знову викликали «швидку»


Суд відклав розгляд справи Іващенка через погіршення стану здоров'я обвинуваченого

Свідкові у справі Іващенка стало погано в суді

Іващенко попросив суд відвідувати засідання через день

Підприємство Міноборони застрайкувало через зміну керівництва

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...