Івано-Франківська облрада «захистила» українську мову від прокурора

9 жовтня 2012 в 16:50
Івано-Франківська облрада відхилила протест виконуючого обов'язки прокурора області, в якому він просив відхилити рішення про те, що закон про мови не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області. Прокурор стверджує, що облрада вийшла за межі своїх повноважень.
yazik_mova_ukr.jpg
Євгеній Котенко, comments.ua

 

Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії у вівторок відхилив протест виконуючого обов'язки прокурора області Володимира Гаврюшенко на пункт 1 рішення облради від 23 серпня 2012 року "Про дотримання вимог Конституції України щодо функціонування державної української мови в Івано-Франківській області".
 
У своєму протесті прокурор вимагав скасувати пункт 1 рішення облради, в якому сказано, що закон України "Про засади державної мовної політики" не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області.
 
Прокурор вказує, зокрема, на те, що, приймаючи це рішення, Івано-Франківська облрада вийшла за межі своїх повноважень, передбачених ст.43 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а також порушив вимоги ст. 19 Конституції України, яка зобов'язує органи місцевого самоврядування діяти в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.
 
Відхилення протесту керуючий справами виконавчого апарату Івано-Франківської облради Василь Скріпнічук обгрунтував тим, що мовний закон "прийнятий з грубим порушенням Конституції України і ряду законів України, а також прямо суперечить рішенням Конституційного Суду".
 
 
Скріпнічук вказав на те, що, згідно з Конституцією України, державною мовою є українська і, виходячи з цього, він є складовою частиною конституційного ладу. "Тому прийняття мовного закону є переконливим свідченням спроби неконституційного, незаконного захоплення влади парламентською більшістю", - сказав депутат.
 
Скріпнічук також вважає, що проголосувавши за цей закон депутати "надали допомогу іноземній державі в проведенні підривної діяльності проти України", діяли на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності України і тому їх дії носять ознаки державної зради.
 
"Таким чином, зазначений закон можна вважати результатом злочинних діянь організованої групи, спрямованих проти основ національної безпеки України", - вважає Скріпничук.
 
 
Він також послався на чітку позицію жителів області з приводу єдиної державної української мови. Як повідомлялося, Івано-Франківська облрада заявив, що закон про мови не підлягає виконанню на території області.
 
Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня.
 
8 серпня президент Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.
 
Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...