Хорватський парламент одноголосно проголосував за вступ до ЄС

9 березня 2012 в 14:23
Хорватський парламент одноголосно проголосував за вступ Хорватії до Європейського союзу. Країна стане членом ЄС 1 липня 2013 року після завершення ратифікації в 27 країнах ЄС договору про членство. Багато депутатів закликають не ідеалізувати союз і попереджають, що попереду в країни боротьба з тяжкими наслідками економічної кризи.

Хорватський парламент на позачерговому засіданні в п'ятницю одноголосно підтримав ратифікацію договору про вступ Хорватії до Європейського союзу, повідомляють місцеві ЗМІ.

Як передає телеканал HRT, усі присутні в залі 136 депутатів висловилися на підтримку договору. У засіданні брали участь всі члени уряду, представники дипломатичного корпусу та церкви.

Хорватія вступить до Європейського союзу 1 липня 2013 після завершення процесу ратифікації в 27 країнах ЄС договору про членство, який хорватська влада підписала в Брюсселі 9 грудня минулого року. Досі документ ратифікували Словаччина, Угорщина, Болгарія, Італія та Мальта. На січневому референдумі ідею євроінтеграції підтримали більше 66% хорватських громадян.

Як заявив прем'єр-міністр Зоран Мілановіч, "ЄС дає можливість для досягнення кращої якості життя та підвищення рівня безпеки".

Мілановіч вважає, що Хорватія може скористатися членством в ЄС, щоб створити більш сильну, успішну і якісну державу, в якій люди будуть почувати себе більш впевнено.

Зі схожими оцінками виступила і міністр закордонних справ Весна Пусіч, яка нагадала, що інтеграція в ЄС є предметом політичного консенсусу в країні.

Глава основної опозиційної партії "Хорватська демократична співдружність" (ХДС) Ядранка Косор сказала, що нинішньому поколінню політиків випала рідкісна можливість - прийняти рішення про долю такого важливого документа.

Косор, яка очолювала уряд до грудня минулого року, перебувала при владі в період завершення переговорів Хорватії з ЄС.

Промовці депутати заявляли не лише про підтримку євроінтеграції, а й закликали не ідеалізувати Європейський союз, вказуючи, що попереду в країни боротьба з тяжкими наслідками економічної кризи.

Зі вступом до ЄС влада Хорватії пов'язує, перш за все, надію на подолання економічних проблем в країні, 18% населення якої є безробітними.

Загреб подав заявку на вступ до Євросоюзу в 2003 році, через вісім років після закінчення збройного конфлікту, яким супроводжувався розпад СФРЮ. Вступ до ЄС було одним з головних зовнішньополітичних пріоритетів всіх урядів, які перебували при владі в Хорватії.

Офіційні переговори з Брюсселем про членство в ЄС почалися в 2005 році і тривали шість років. Будь-якій державі-кандидатові необхідно провести зі спільнотою переговори по 35 так званим "главам" переговорного досьє.

Хорватія стане другою республікою колишньої Югославії, яка увійде в ЄС. Першою до спільноти приєдналася Словенія в 2004 році. Інші країни колишньої Югославії - Сербія, Чорногорія, Македонія та Боснія і Герцеговина - також претендують на членство в Євросоюзі.

Читайте також:

Хорвати проголосували за ЄС

Хорватія стане членом ЄС 1 липня 2013

Сербія отримала статус кандидата в члени ЄС

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...