Хорошковський: Україна налаштована вирішити питання, озвучені в резолюції Європарламенту

24 травня 2012 в 12:13
Україна прийме до уваги і налаштована вирішити питання, озвучені в резолюції Європарламенту, в якій міститься заклик до негайного звільнення засуджених за політичними мотивами.
horoshkovsky3.jpg
Андрій Товстиженко,ZN.UA

Україна прийме до уваги резолюцію Європарламенту і розробить відповідні закони, заявляє перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

"Ми завжди відповідально ставимося до будь-яких резолюціяй Європарламенту. Безумовно, ми приймемо це до уваги і дамо завдання на розробку таких законів (зміни до КК)", - сказав він, відповідаючи на питання, чи готова Україна виконати резолюцію Європарламенту в частині зміни КПК щодо проблеми звільнення ув'язнених опозиціонерів.

За словами Хорошковського, зауваження європейської сторони не є новими для України.

"Але ви знаєте нашу ситуацію, пов'язану насамперед з тим, що рішення, які ми могли б зараз прийняти в рамках цього процесу, вимагають зміни до законодавства. Це основне. Відповідно, доти, поки ми не знайдемо законний шлях вирішення цього питання , на жаль, ми будемо весь час знаходитися в такій подвійній ситуації", - додав він.

"Я хочу підтвердити, що у нас бажання вирішити це питання є. Тобто ми в будь-якому випадку будемо шукати рішення", - додав перший віце-прем'єр.

Нагадаємо, Європейський парламент закликав українську владу звільнити «ув'язнених, які були засуджені за політичними мотивами». «ЄП знову заявляє про свою стурбованість з приводу судових процесів проти колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників уряду, які не були проведені відповідно до європейських стандартів — справедливо, неупереджено, прозоро і незалежно. ЄП закликає до негайного звільнення всіх ув'язнених, засуджених за політичними мотивами, у тому числі лідерів опозиції», — сказано в резолюції, прийнятій 24 травня.

У документі ЄП закликає українську владу прояснити ситуацію з «ув'язненими з політичних мотивів» до початку виборчої кампанії.

У тексті резолюції є також заклик до української влади дотримуватися прав всіх «ув'язнених з політичних мотивів», в тому числі Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, а також забезпечити їх необхідною медичною допомогою, доступом адвокатів, родичів та інших осіб, зокрема посла ЄС в Україні.

Читайте також:

Європарламент закликав Україну негайно звільнити політв'язнів


В Європарламенті запропонували заморозити активи родини Януковича

МЗС не сподобалися плани Європарламенту прийняти резолюцію щодо України напередодні касації у справі Тимошенко

Тимошенко підтримує політичний бойкот Януковича на Євро-2012

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...