Грузія припинила виконання обов'язків перед Росією в рамках ДЗОСЄ

30 листопада 2011 в 06:33
Грузія припиняє виконання зобов'язань перед Росією у рамках Договору про звичайні озброєння в Європі (ДЗОСЄ). Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) Грузії.

При цьому наголошується, що Тбілісі продовжить виконувати свої зобов'язання щодо інших членів договору.

Як пояснили у МЗС, відтепер Грузія припиняє виконання таких зобов'язань перед Росією, як надання їй інформації в рамках щорічного інформаційного обміну ДЗОСЄ; надання РФ будь-яких повідомлень відповідного профілю; окрім того, передбачається відмова від інспекцій, яких вимагає Росія в рамках ДЗОСЄ.

Як відзначили у Тбілісі, Грузія визнає внесок ДЗОСЄ у створення стабільного і безпечного середовища у сфері його дії, і "продовжить виконувати взяті зобов'язання перед усіма членами угоди, окрім Росії". Грузія також підтвердила свою готовність брати участь у консультаціях щодо відновлення режиму контролю за звичайними озброєннями в Європі.

"Постійне недбале ставлення Росії до зобов'язань у рамках ДЗОСЄ завдало серйозної шкоди угоді, яка є наріжним каменем архітектури європейської безпеки", - сказано в заяві грузинського МЗС.

У МЗС Грузії також заявили, що "Росія, розмістивши без згоди Грузії свої збройні сили в Абхазії і Південній Осетії, порушила основоположний принцип ДЗОСЄ".

23 листопада США заявили, що припиняють виконувати зобов'язання в рамках ДЗОСЄ перед Росією. Прийняте рішення американська сторона мотивує марними дипломатичними зусиллями, як зі свого боку, так і з боку союзників з НАТО, метою яких було спонукання Москви відмовитися від мораторію на зазначений договір.

Разом з тим, американська сторона підтвердила готовність виконувати всі взяті на себе зобов'язання щодо інших учасників ДЗОСЄ. Співпрацю з Росією буде відновлено тільки за умови якщо вона піде назустріч, а саме - скасує мораторій. Зі свого боку Вашингтон, у добровільному порядку, буде повідомляти Москві про значні зміни у структурі збройних сил в Європі.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
Курс валют
USD 25.66
EUR 27.94
Останні новини