Топ Новини

Грузинський парламент затвердив уряд Іванішвілі

25 жовтня 2012 в 12:51
У Грузії 88 голосами депутатів зі 150 затверджено новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром Бідзіною Іванішвілі. У відповідності з прийнятими змінами до Конституції Грузії, після інавгурації президента, якого оберуть в 2013 році, влада в країні фактично перейде до парламенту й уряду.
1364D6EA-89E1-4B47-B382-9FA065ED9206_mw800_s.jpg
kirkiii.wordpress.com

Парламент Грузії на пленарному засіданні 25 жовтня затвердив новий кабінет міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни, лідером коаліції "Грузинська мрія", що перемогла на парламентських виборах 1 жовтня, Бідзіною Іванішвілі.

Депутати також висловили довіру урядовій програмі "Для сильної демократичної і єдиної Грузії", в якій нова влада країни обіцяє здійснити широкомасштабні реформи.

За новий кабінет міністрів і урядову програму проголосували 88 зі 150 депутатів.

Парламентська меншість, що складається з представників "Єдиного Національного руху" президента Михайла Саакашвілі, заявила, що в голосуванні участі не бере.

- Новий парламент Грузії проведе перевірку «злочинів» режиму Саакашвілі

На першому засіданні парламенту нового скликання, яке відбулося 21 жовтня, грузинські депутати вже обрали голову парламенту - Давида Усупашвілі.

Довіра кабінету міністрів і його програмі виражається більшістю голосів, тобто підтримкою 76 і більше депутатів.

Всього у парламенті 150 депутатських місць. За офіційними підсумками парламентських виборів "Грузинська мрія" отримала 85 мандатів, партія Саакашвілі "Єдиний національний рух" представлена 65 мандатами.

За підсумками парламентських виборів 1 жовтня перемогла коаліція "Грузинська мрія" на чолі з лідером Іванішвілі. Президент країни Саакашвілі визнав поразку своєї партії і заявив про перехід в опозицію.

- Це складне почуття свободи

Новий уряд затверджено на чотирирічний термін.

У відповідності з прийнятими змінами до Конституції Грузії, після інавгурації президента, якого оберуть в 2013 році, влада в країні фактично перейде до парламенту й уряду. Останний стане вищим органом виконавчої влади. Президент буде формально пропонувати кандидатури на посаду прем'єра, але лише ті, що йому запропонує парламент. Президент не зможе виступати із законодавчими ініціативами, скликати позачергові засідання парламенту, припиняти або скасовувати правові акти уряду.

Читайте також:

У Грузії новообраний парламент зібрався на своє перше засідання

Названо новий склад майбутнього уряду Грузії

ЦВК Грузії оголосила остаточні підсумки виборів: у коаліції Іванішвілі 85 мандатів, у партії Саакашвілі — 65

Саакашвілі переконаний, що Росія рано радіє підсумками виборів у Грузії

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...