Топ Новини

Громадянська мережа ОПОРА визнала парламентські вибори недемократичними

5 грудня 2012 в 08:48
Протягом місяця після дня голосування жодних правових наслідків для організаторів фальсифікації виборів не відбулося. В системі безкарності організувати чесні вибори в перспективі неможливо, впевнені громадські активісти мережі ОПОРА.
vybori (12).JPG
tovstyzhenko.com

Парламентські вибори не відповідали базовим демократичним стандартам. Виборча кампанія поставила під сумнів євроінтеграційні устремління держави Україна і створила небезпечні правові прецеденти. Про це йдеться у підсумковому звіті Громадянської мережі ОПОРА за результатами загальнонаціонального спостереження за виборами.

За словами координатора виборчих програм мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, бездіяльність правоохоронної системи ставить під сумнів випадковість таких дій з боку фальсифікаторів.

Основними порушеннями виборів 2012 року стали підкуп та адміністративний ресурс. У поєднанні вони створили в низці округів неконкурентні умови політичної боротьби, в яких перевагу мали провладні кандидати. Підтримка таких кандидатів з боку посадових осіб і відсутність належної реакції правоохоронних органів на факти підкупу створювали атмосферу вседозволеності і провокували серед виборців апатію і зневіру, зазначається у звіті.

Діяльність виборчих комісій під час парламентської кампанії 2012 року мала неоднозначний і суперечливий характер. Підходи до формування окружних і дільничних виборчих комісій були технологіями політичного маніпулювання їхньою діяльністю.

У важливих питаннях організації виборчого процесу окремі рішення ЦВК мали деструктивний характер, що виражалося у непрогнозованих змінах процедур, відзначають громадські активісти.

Окрім того, рішення про висунення кандидатів у народні депутати від усіх без винятку партій були непрозорими й закритими.

«Враховуючи фактор дня голосування, вибори можна визнати такими, що не відповіднають базовим демократичним стандартам, через відсутність рівних умов проведення кампанії кандидатами і партіями, безпрецедентно великою кількістю «технічних» суб'єктів виборчого процесу, заангажованістю складу виборчих комісій і незбалансованістю подачі ЗМІ інформації про партії та кандидатів» , - йдеться у звіті.

Читайте також:

Голова ЦВК Шаповал заявив, що у членів комісії совість чиста

ПАРЄ закликала Україну розслідувати порушення на виборах і покарати винних

Об’єднана опозиція оскаржила в Євросуді сфальсифіковані результати на 14-му окрузі

СБУ порушила дві кримінальні справи через хакерські атаки під час виборів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...