Топ Новини

Громадськість вимагає від Януковича не звертати з європейського курсу

21 жовтня 2011 в 11:09
Спільнота фахівців з європейської інтеграції закликає президента України Віктора Януковича дотримуватися послідовної аргументації офіційного Києва щодо євроінтеграційного курсу держави.
yanukovich_billboard_DSC6626.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це йдеться в заяві, яку підписали біля 30 представників громадських організацій, аналітичних центрів, незалежних експертів та громадських діячів.

Експерти вважають неприпустимою можливість відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, про що нещодавно заявив український президент інформаційному агентству Bloomberg.

Як зазначається, відсутність формально задекларованої перспективи членства в ЄС за жодних обставин не може вважатися підставою для гальмування парафування та подальшого підписання угоди, адже цей документ за своїм змістом є детально прописаною європейською перспективою для України.

Громадські експерти зауважують, що попри заяви деяких депутатів від Партії регіонів, Європейський Союз не чинить зовнішнього тиску на Україну, бо Україна сама, добровільно та без зовнішнього примусу,обрала шлях політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС. Такий формат співпраці передбачає дотримання європейських цінностей, зокрема цінностей демократії - чесної політичної конкуренції, незалежної судової системи та верховенства права.

«Але сьогодні громадяни України та міжнародна спільнота стають свідками того, як непослідовність дій і заяв влади віддаляють державу від запланованого на грудень 2011 року парафування Угоди про асоціацію, а відтак - позбавляють українське суспільство європейської перспективи», - вважають експерти.

Такий розвиток подій містить низку загроз для України.

«По-перше, відсутність юридично закріплених зобов’язань реалізовувати в Україні проєвропейські реформи зараз значно знизить рівень ймовірності проведення таких реформ у майбутньому. По-друге, перспектива безвізового режиму для українців буде відкладена на невизначений термін. По-третє, зменшаться обсяги та зміниться якість зовнішньої допомоги ЄС, що значно звузить можливості для України провести фундаментальні інституційні та структурні реформи, без яких подальша модернізація країни за європейською моделлю просто неможлива», - йдеться в заяві.

Тому експертна спільнота України звертається передовсім до президента України, як гаранта Конституції, та інших представників влади з вимогою: завершити переговори з Європейським Союзом парафуванням та підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Для цього потрібно забезпечити умови для проведення чесних та прозорих парламентських та президентських виборів та забезпечити верховенство права та незалежність судової гілки влади в Україні, впевнені експерти.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...