Гриценко вважає, що лідери опозиції «здали» законопроект про вибори Банковій

18 листопада 2011 в 08:27
Депутат Анатолій Гриценко вважає, що лідери опозиції у Верховній Раді домовилися з командою президента для прийняття закону про вибори до парламенту.
gricenko.jpg
grytsenko.com.ua

"Результат "366 — за" вважаю не консенсусом, а швидше змовою - між Банковою і вождями опозиції в Раді", — пише він у своєму блозі на "Українській правді".

За словами А.Гриценка, "Банкова (за підтримки опозиції) прийняла концептуально свій закон, розроблений без опозиції і спрямований проти опозиції, щоб В.Янукович отримав більше шансів контролювати наступний парламент".

Він вважає, що в умовах падіння рейтингу Партія регіонів сподівається на 225 мажоритарників, які будуть нібито "незалежними самовисуванцями", але по суті - прихованими "тушками".

А.Гриценко обурюється, що опозиціонери, делеговані до складу ТСК, "здали принципові позиції" щодо збереження попереднього закону або введення відкритих партійних списків, і "дуже швидко погодилися прийняти за основу законопроект Банкової".

"Замість того, щоб вийти зі складу ТСК, відчувши непоступливість більшості, і не бути ширмою без будь-якого впливу з ключових питань, опозиціонери освятили проект Банкової - своєю присутністю у ТСК, своїм підписом під законопроектом і голосуванням за нього в залі", - підкреслює він.

На думку А.Гриценка, погодившись підвищити прохідний бар'єр, "опозиція підіграла Банковій у її бажанні законсервувати нинішній склад парламенту". "При формальних 5% насправді бар'єр становить 10% (за кількістю мандатів), адже тепер лише половина ВР обиратиметься за партійними списками", - заявляє він.

А.Гриценко не вірить, що співпрацею з владою опозиція перекрила в законі всі можливі схеми фальсифікації виборів. На його думку, вони цим заздалегідь легітимізували результати виборів-2012.

"Українці у черговий раз виставили себе ідіотами перед європейськими партнерами. Цього разу це зробила не влада - опозиція", - заявляє А.Гриценко, нагадуючи, що європейці проводили експертизи наших законів і проектів, і доводили, що "повернення до мажоритарної схеми виборів - це крок назад від демократії, спрямований владою проти опозиції".

А.Гриценко також зазначає: "Відповідальність має ім'я (і у владі, і в опозиції) - кожен з Вас може ознайомитися з результатами голосування і зробити власні висновки".

Як відомо, 17 листопада Верховна Рада прийняла нові правила виборів. БЮТ дав 62 голоси "за", НУНС - 36.

До голосування опозиція заявляла, що не згодна з трьома питаннями: змішана система 50% на 50% (опозиція вимагала, щоб 75% була пропорційна система, а 25% - мажоритарна), заборона блокам брати участь у виборах і прохідний бар'єр (опозиція хотіла знизити його з 3% до 1%).

Потім БЮТівець Сергій Міщенко пояснив, що опозиціонери пішли на "вимушений компроміс", щоб уникнути фальсифікації виборів.

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...