Топ Новини

Грищенко: З точки зору європейської інтеграції України 2011 рік буде ключовим

14 січня 2011 в 19:08
З точки зору європейської інтеграції України 2011 рік буде ключовим. Про це в статті для «ДТ. Україна» пише міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

 

«Сьогодні для сподівань є реальні причини, а важливе відбувається вже зараз. Наприклад, хто міг би ще недавно подумати, що в умовах виражених ізоляціоністських тенденцій в європейській політиці ЄС серйозно почне говорити про умови відкриття своїх кордонів із Україною! Але ж ось тобі, будь ласка, чорним по білому: план дій Україна—ЄС щодо скасування безвізового режиму, ухвалений 22 листопада у Брюсселі», - нагадує він.

За словамми дипломата, знаковість цього документа — потрійна. «По-перше, він містить набір дуже конкретних вимог до України, виконання яких дасть змогу зробити надзвичайно суттєвий крок у напрямку євроінтеграції. По-друге, він є знаком нового прагматизму європейської політики України: ми зосереджуємо зусилля не на тому, що буде політично важливим завтра, а на тому, що практично важливе сьогодні, причому для кожного українця, який подорожує Європою. І, по-третє, вперше за багато років Євросоюз, хоча і без ентузіазму, але все ж таки починає вживати з Україною мову не односторонніх політичних вимог, а двосторонніх, достатньо конкретних зобов’язань», - вказує Грищенко.

«Успішна Україна може стати європейською несподіванкою, нестандартною відповіддю щодо перспектив європейського розширення. І в цьому ще один загальноєвропейський вимір «українського питання», - зазначає глава українського зовнішньополітичного відомства.

Детальніше читайте в статті «Україна як загальноєвропейський чинник» у свіжому номері «ДТ. Україна».

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...