ГПУ не змогла довести незаконність постачань зброї до Грузії

14 січня 2011 в 12:23
Фігурант скандалу, українсько-російська фірма «Параллакс», яку Генпрокуратура підозрює в причетності до операції українських і грузинських військових, в Господарському суді Києва довела, що продала ракети «Укроборонсервісу» законно.

Фігурант скандалу, українсько-російська фірма «Параллакс», яку Генпрокуратура підозрює в причетності до операції українських і грузинських військових, в Господарському суді Києва довела, що продала ракети «Укроборонсервісу» законно.

Сьогодні Генпрокуратура проводить розслідування постачань військової техніки та боєприпасів українською стороною грузинським збройним силам у 2005 році. Силовики підозрюють, що держкомпанія «Укроборонсервіс», яка спеціалізується на експортних поставках спецтоварів, у тому числі військових, закупила ракети, призначені для Грузії, в українсько-російської фірми «Параллакс».

У відомстві наполягають на тому, що операція була незаконною, оскільки «Параллакс» не мав ліцензії на продаж військової техніки. Законність операції була оскаржена в суді: ГПУ подала позов до Господарського суду Києва з вимогою визнати недійсними угоди між «Параллаксом» і «Укроборонсервісом» і стягнути з відповідачів 33,42 мільйона гривень. Всього позивач вимагав анулювати чотири договори, які учасники угоди уклали з грудня 2005 року по березень 2006-го.

Представники «Параллакса» не заперечували, що ліцензії у фірми не було. Але запевнили в тому, що на момент підписання документів з «Укроборонсервісом» продаж боєприпасів і військової техніки не підпадав під дію закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Основний закон про ліцензування був прийнятий ще в 2000 році. Але на той момент він не зобов'язував мати ліцензії компанії, які торгують товарами оборонної промисловості. Відповідні зміни до закону були внесені в серпні 2005-го. Тобто приблизно за півроку до того, як компанії уклали перший суперечний контракт.

Однак, як з'ясувалося, і в цьому випадку «Параллакс» не зобов'язаний був мати відповідну ліцензію, для того щоб продавати ракети «Укроборонсервісу». Справа в тому, що умови ліцензування торгівлі боєприпасами та військовою технікою були офіційно опубліковані тільки в травні 2006-го. У результаті Госпсуд Києва вирішив: оскільки на момент підписання договорів між компаніями Кабмін ще не затвердив умови ліцензування торгівлі товарами ОПК, «Параллакс» мав право продавати держкомпанії ракети без ліцензії. У «Параллаксі» минулого тижня повідомили, що крапку в судових баталіях ставити рано - ГПУ вже оскаржила рішення суду першої інстанції.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура, вивчивши матеріали, надані слідчою комісією з розслідування поставок зброї до Грузії, порушила низку кримінальних справ, а також почала позапланову перевірку держкомпанії «Укроборонсервіс». Перевірка проводилася в рамках розслідування поставок у 2005 році Україною зенітних керованих ракет 9М38М1 і 3М9М3 до Грузії. У ГПУ підозрюють службових осіб «Укроборонсервісу» в незаконному укладанні контрактів купівлі-продажу зброї.

Росія з самого початку болісно реагувала на постачання зброї до Грузії. Тема ще більше загострилася після грузино-російської війни 2008 року. У відповідь офіційний Київ заявляв, що всі постачання зброї відповідали нормам міжнародного права.

Служба безпеки України 12 листопада 2008 року порушила кримінальну справу за фактом розголошення державної таємниці у зв'язку з публікацією в інтернеті копії листа держкомпанії - експортера зброї «Укрспецекспорт» - з грифом таємності і коментаря до цього документа глави парламентської комісії Коновалюка. Після цього Коновалюка викликали на допит в СБУ.

Однак навесні 2009 року Печерський суд закрив кримінальну справу проти Коновалюка.

Нагадаємо, раніше екс-глава «Укрспецекспорту» Сергій Бондарчук заявив, що всі основні поставки української зброї до Грузії проводилися, коли Кабінет Міністрів України очолював Віктор Янукович.

За матеріалами Дело

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...