Горбулін сумнівається, що Кремль ризикне вирішити "донбаське питання" прямою інтервенцією

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Горбулін сумнівається, що Кремль ризикне вирішити "донбаське питання" прямою інтервенцією РФ не навадиться безпосередньо вводити війська, вважає Горбулін © profi-forex.org
Це матиме для Росії катастрофічні зовнішньополітичні наслідки, вважає директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Експерти Російської ради з міжнародних справ зазначають, що "найпростіше" для Росії рішення донбаської проблеми - пряма військова інтервенція з метою прискорити розвиток подій - буде мати катастрофічні зовнішньополітичні наслідки, оскільки призведе до остаточного розриву зв'язків між Заходом і Росією. Тому для Росії конфронтаційний сценарій - найбільш ризикована зі всього, що можна вибрати.

Про це в статті для DT.UA пише: Володимир Горбулін, радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень при президентові України, доктор технічних наук, професор, академік НАН України.

Тим не менше, вважає Горбулін, допустити військову поразку ДНР/ЛНР Кремль не може собі дозволити, оскільки це буде означати найбільшу поразку Москви на пострадянському просторі, що ставить під принципово важливе питання всі подальші реінтеграційні плани і проекти Кремля у євразійському напрямку.

"ДНР/ЛНР", на думку Кремля, - це довгостроковий дестабілізуючий чинник, який, у синергії з іншими чинниками, повинен розхитати і зруйнувати Україну зсередини. Наприклад, очевидне завдання гарматного м'яса (чим вважають "ополчення Новоросії" російські військові стратеги) - завдавати втрат (насамперед серед особового складу) ЗС України, що послаблює нашу армію та її бойовий дух і до того ж загострює внутрішньополітичну обстановку та соціальну напругу в Україні загалом", - пише автор статті.

На його думку, хоча Росія і продовжує концентрувати на межах контрольованих ними двоєдиного сепаратистського анклаву ДНР/ЛНР неабиякі військові сили, малоймовірно, що вона ризикне розрубати донбаський "гордіїв вузол" стрімким "кавалерійським наскоком".

ерспективи такої "кавалерійської атаки" неоднозначні не тільки у воєнному сенсі, а й у наслідках зовнішньополітичних. Загалом, Росія вже досить давно втратила темп, кураж і драйв у провокуванні збройної кризи на території України, перейшовши до затяжної гри навколо статус-кво. І, швидше за все, як і в усьому іншому, тут можна очікувати неординарних рішень, що претендуватимуть на тактичну успішність. Однак такі рішення побічно, але традиційно ведуть до стратегічного ослаблення Росії, - це вічна проблема низької стратегічної культури, характерної і для позавчорашньої царської Росії, і для вчорашнього Радянського Союзу, і для нинішньої Російської Федерації", - упевнений радник президента України.

Детальніше про геополітичний вплив конфлікту в Донбасі читайте у статті Володимира Горбуліна "Чорна діра": нескінченний глухий кут врегулювання у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі