Головою Афросоюзу вперше стала жінка

16 липня 2012 в 04:43
Дламіні-Зума стала першою жінкою, що очолила адміністративно-виконавчий орган Африканського союзу, до складу якого входять 54 держави.
dlamini_zuma.jpg
vesti.ru

Міністр внутрішніх справ ПАР Нкосазана Дламіні-Зума обрана головою Комісії Африканського союзу.

Суперником Нкосазани Дламіні-Зуми - колишньої дружини президента ПАР Джейкоба Зуми - був чинний голова Комісії Африканського союзу Жан Пінг з Габона, який займав цей пост з 2008 року.

Між Дламіні-Зумою і Пінгом розгорнулася запекла боротьба. Отримати більше половини голосів, необхідних для обрання, представниця ПАР змогла лише у четвертому раунді голосування.

Обрання Дламіні-Зуми порушило неписане правило, за яким найбільш впливові в регіоні країни, у тому числі ПАР, не виставляють своїх кандидатів на керівні пости в Африканському союзі. Перед голосуванням представниця ПАР публічно запевнила, що її перемога не призведе до зростання політичної напруженості, а також заявила, що має намір плідно працювати з усіма країнами-членами організації, незалежно від того, якого кандидата вони підтримували.

63-річна Нкосазана Дламіні-Зума входила до складу кабінету міністрів при трьох президентах ПАР. У 1994-1999 роках вона очолювала міністерство охорони здоров'я, у 1999-2009 роках була міністром закордонних справ, а з травня 2009 року і дотепер займала посаду глави МВС.

Читайте також:

Південну Африку офіційно взяли в БРІК

Президент ФІФА оцінив Чемпіонат світу у ПАР на «дев’ятку»

Країни Африки ввели санкції проти Малі

За матеріалами:
Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...