Топ Новини

Голова ЦВК закликав відмовитися від мажоритарної системи

12 лютого 2013 в 17:13

Володимир Шаповал розповів представникам місії ОБСЄ про необхідність змінити виборче законодавство в Україні.

vibori
Голова ЦВК переконаний, що мажоритарний принцип годиться тільки в розвиненому громадянському суспільстві
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал вважає, що в Україні потрібно провести реформу виборчого законодавства, оскільки мажоритарна складова себе не виправдала.

"Я переконаний, що, з урахуванням української специфіки, мажоритарна складова стала основним негативним моментом минулих виборів (вибори у Верховну Раду 2012 року - прим. ред.). Тому я залишаюся прихильником пропорційної системи з відкритими регіональними списками", - сказав Шаповал 12 лютого під час зустрічі з представниками місії ОБСЄ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні.

Шаповал зазначив, що мажоритарний принцип як такий, має право на життя, але тільки за умови існування розвиненого громадянського суспільства.

До необхідних змін виборчого законодавства голова ЦВК відніс також введення порядку формування виборчкомів за принципом - одна половина складу від парламентської більшості, а друга - від опозиційних партій, представлених у парламенті.

"Таким чином вдасться мінімізувати або взагалі виключити вкрай негативну, як показує досвід, участь у цьому процесі так званих технічних партій", - упевнений він.

Крім того, Шаповал акцентував увагу на необхідності забезпечити максимальну і реальну прозорість процесу встановлення результатів голосування.

Однією зі складових вирішення цієї проблеми він вважає закладання у виборче законодавство більш широких можливостей для міжнародних спостерігачів, а також введення в Україні всього спектру демократичних практик, характерних для більшості європейських країн.

Читайте також:

У ПР вважають перевибори маячнею, але готові брати в них участь

У фракції Кличка очікують, що Янукович у 30-денний термін розпустить парламент

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...