Глави МЗС Франції і Німеччини оголосили умови підтримки України

Поділитися
Глави МЗС Франції і Німеччини оголосили умови підтримки України Штайнмайєр і Еро їдуть в Україну
Берлін і Париж очікують на рішуче продовження курсу реформ в Україні, боротьбу з корупцією і обмеження впливу олігархів.

Міжнародні партнери виступають на боці модернізації України та готові підтримати її за певних умов, пишуть глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер і глава МЗС Франції Жан-Марк Еро у спільній колонці на Frankfurter Allgemeine Zeitung.

"Натомість у відповідь на нашу солідарність і підтримку ми розраховуємо на чітку готовність політичних сил в Україні продовжити курс реформ...В цьому сенсі, Україна уклала з міжнародним співтовариством пакт на майбутнє", - зазначили міністри.

За словами глав МЗС, на українську владу покладена величезна політична і історична відповідальність за втілення тих надій, заради яких воно було обрано - Україна повинна стати "відповідальним і надійним членом європейської сім'ї", і тепер все залежить від влади в Києві.

Дипломати також вказують на необхідність обмежити політичний вплив олігархів. "Дехто, користуючись відсутністю дієвих антимонопольних правил, накопичили величезний економічний вплив і безсовісно використовують його для впливу на політику", - зазначають в своїй статті міністри.

Керівники зовнішньополітичних підрозділів Німеччини й Франції також назвали успіхи української влади після річниці Революції Гідності. Серед найбільш вдалих називають реформу енергетичного сектору, перші кроки до санації банківської системи, оновлення поліції, нові законодавчі можливості для боротьби з корупцією, покращення правового й фінансового станів країни. У колонці міністри зазначають зацікавленість іноземних інвесторів у розвитку українського аграрного сектору.

Водночас Штайнмайер і Еро зазначають, що до повної модернізації України, якої так прагне її народ, ще далеко."Для того, щоб пройти цей болючий шлях до кінця, всім політичним і громадським силам країни необхідно тісно співпрацювати", - пишуть міністри.

Глави МЗС наголошують на тому, що корупція досі стає на заваді політичних і громадських перетворень. "Через серйозні звинувачення в широкому поширенні корупції, згуртованість суспільства під загрозою...Києву необхідно діяти", - резюмували глави МЗС.

Заяви про те, що українська влада неефективно бореться з корупцією лунають з ЄС, МВФ та США регулярно. Так, нещодавно глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський засумнівався у намірах української влади боротися з корупцією, а посли G7 виступили з вимогою до уряду України розпочати конкретні кроки у цьому питанні. Крім того, глава МВФ Крістін Лагард натякнула на припинення підтримки МВФ без прогресу у боротьбі з корупцією.

Нагадаємо, глави МЗС Німеччини й Франції приїдуть з візитом в Україну 22-23 лютого. Цього разу першочерговою темою для обговорення в Києві буде політична криза в середині правлячої коаліції, а не військовий конфлікт на Донбасі чи оцінка успішності реалізації Мінських домовленостей. Глава МЗС України Павло Клімкін планує значно розширити порядок денний на зустрічі. Серед блоків обговорення Павло Клімкін виділив посилення роботи моніторингової місії ОБСЄ, обмін заручників на Донбасі й безпечні вибори на тимчасово окупованій території.

Клімкін також анонсував можливу зустріч голів міністерств закордонних справ "нормандської четвірки" у складі Німеччини, Франції, України й Росії 3 березня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі