Глава Єврокомісії Баррозу закликав створити федерацію європейських держав

12 вересня 2012 в 09:27
Новій Європі потрібно більше інтеграції, впевнений Баррозу. Голова Єврокомісії закликав обмежити суверенітет держав і передати більше повноважень Брюсселю, створивши федерацію держав.
barrozu_summit_ES_Ukraina.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Євросоюз має стати «демократичною федерацією націй, а не наднаціональною супердержавою». Таке бачення майбутнього ЄС озвучив глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй промові про майбутнє Євросоюзу на сесії Європарламенту у Страсбурзі.

У своєму виступі Баррозу висловився за посилення європейської інтеграції та початок нового етапу делегування повноважень національних урядів ЄС Брюсселю і Єврокомісії. Країнам спільноти потрібно піти на «обмеження свого суверенітету в ім'я посилення суверенітету Європи у світі». За його словами, для цього Європі буде потрібна зміна базових документів спільноти.

«Це неможливо зробити негайно», - підкреслив Баррозу, висловивши сподівання, що розробка нових базових угод співтовариства буде завершена до 2014 року, коли відбудуться нові вибори до Європарламенту.

Баррозу не приховував свого роздратування з приводу дій багатьох європейських глав держав у період економічної кризи. «Політична криза довіри Євросоюзу викликана не тільки фрустрацією простих європейців економічною кризою, а й діями багатьох політиків, які на самітах ЄС ухвалюють рішення, а потім на національних рівнях накидаються на ці самі рішення, називаючи їх або занадто слабкими або занадто радикальними», - підкреслив Баррозу.

«Не можна будувати Європу майбутнього на ідеях минулого, - сказав він. - Ми бачимо, що єдиний ринок діє швидше, ніж роздрібнені окремі національні уряди. Їхня нездатність впоратися з потоком подій веде до радикалізації, посилення популізму і націоналізму». Всі ці положення, з точки зору глави Єврокомісії, свідчать, що «новій Європі потрібно більше інтеграції, потрібно європейське лідерство, повна лояльність держав європейським цінностям і більше демократії». «Європейської демократії», - уточнив Баррозу.

Читайте також:

Керівництво Євросоюзу вважає неможливим підписання асоціації з Україною


У Євросоюзі констатували системний відхід України від європейських цінностей

У Європі не виключають, що саміт Україна — ЄС може не відбутися

Баррозу не поїде в Україну через ситуацію з Тимошенко

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...