Топ Новини

Глава українського МЗС "відчув зацікавленість" Євросоюзу в асоціації

31 січня 2013 в 10:41

Кожара провів "дуже позитивні" зустрічі у Брюсселі, на яких "відчув зацікавленість" єврокомісарів в асоціації. Самі європейські чиновники висловлюються інакше.

kozhara.jpg
Оптиміст Леонід Кожара

Європейський Союз висловлює велику зацікавленість у тому, щоб Угода про асоціацію з Україною була підписана в цьому році. Про це заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара за результатами проведених напередодні у Брюсселі зустрічей з представниками керівних інститутів ЄС.

"Я оптиміст. І розмовляючи з комісарами, в Європейському парламенті, на більшості зустрічей - не на всіх - але я відчув зацікавленість, щоб Угода була підписана в цьому році", - сказав Кожара.

Зокрема, підкреслив глава МЗС України, взаємні наміри підписати документ висловлювалися під час його зустрічі з високим представником ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Кетрін Ештон. "Ми говорили про підготовку чергового саміту Україна - Європейський Союз. Також зазначалося, що ми очікуємо прогресу до цього саміту, зокрема, у питаннях підготовки до завершення першого етапу у виконанні плану дій щодо безвізового режиму і підготовки до саміту Східного партнерства у Вільнюсі", - сказав Кожара. Він додав, що спілкування з високим представником ЄС було "дуже позитивним".

За словами міністра, сторони відзначили, що особливо відчутного прогресу Україна досягла у реформуванні енергетичного сектору.

"Оцінка однозначна: є успіх реформ в Україні. Але зрозуміло, що наші погляди на успіх не скрізь розділяються", - зазначив Кожара.

Як повідомлялося, європейські чиновники неодноразово заявляли, що Євросоюз не підпише Угоду про асоціацію з Україною до припинення вибіркового правосуддя щодо лідерів української опозиції.

Читайте також:

Євросоюз підпише асоціацію з Україною після припинення політичних переслідувань

В Євросоюзі заявили, що будь-яка участь України в Митному союзі несумісна з подальшою євроінтеграцією

Янукович планує підписати асоціацію з ЄС у листопаді

Леонід Кожара пообіцяв не відриватися від Росії

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...