Топ Новини

Глава МЗС Кожара спробував переконати європейців, що Тимошенко сидить "заслужено"

29 квітня 2013 в 16:44

Мільйони українців вважають Тимошенко винною, Кожара заявив, забувши повідомити, тих, хто вважає її невинною, - удвічі більше.

Напередодні винесення Європейським судом з прав людини вердикту у справі Юлії Тимошенко, що очікується у вівторок, 30 квітня, міністр закордонних справ України Леонід Кожара в інтерв'ю Die Presse зазначив, що розслідування справи Тимошенко і відповідний судовий розгляд відбувалися згідно зі старим процесуальним кодексом, розробленим ще за Хрущова. Тому, заявив Кожара, "ми визнаємо, що у розслідуванні і процесі були проблематичні моменти".

За словами Кожари, влада України очікує, що вердикт ЄСПЛ стосуватиметься ходу процесу. "Суд не буде висловлюватися щодо того, здійснила Тимошенко злочин чи ні. До речі, в Україні мільйони людей вважають, що її засудили заслужено", - заявив міністр.

Міністр пояснив, що "вона перевищила повноваження прем'єр-міністра під час підписання газового договору з Росією, оскільки вона не проконсультувалася з урядом. ЄСПЛ не буде оскаржувати".

- Українці назвали Тимошенко найкращим прем'єр-міністром за роки Незалежності

Докори в застосуванні вибіркового правосуддя Кожара не прийняв, оскільки, за його словами, "вибіркового правосуддя, тобто судових репресій проти опозиції, в Україні не існує. Один випадок у жодному разі не створює систему. В той же час ми збираємося реформувати нашу судову систему, не через ЄС, а тому, що наші громадяни хочуть змін радянського стилю судочинства". Він нагадав, що Україна з 2010 року проводить реформу кримінального судочинства та інші судові реформи.

- Більшість українців вважають справу проти Тимошенко політичними переслідуваннями

Кожара зазначив, що випадок колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, також засудженого за перевищення повноважень і помилуваного Януковичем на початку квітня, відрізняється від справи Тимошенко: проти екс-прем'єра не закінчено судовий розгляд; крім того, президент може тільки задовольнити прохання про помилування, а Тимошенко, за словами Кожари, не збирається подавати ніяких прохань.

Кожара зазначив, що угода про асоціацію вільної торгівлі мала б сенс як для України, так і для Євросоюзу. "У перші роки у ЄС буде більше переваг. Наші фірми змушені конкурувати з фірмами з ЄС, і нам треба дуже жорстка конкуренція, наприклад, в області сільського господарства. Нашим селянам, на відміну від селян Євросоюзу, доводиться обходитися без субсидій. Але у довгостроковій перспективі нам це буде вигідно. Україна була єдиною країною, яка уклала угоди про вільну торгівлю і з Заходом, і зі Сходом", - сказав міністр.

При цьому, за його словами, "2013 рік - це правильний момент. Якщо ми не підпишемо її зараз, то ми, можливо, не підпишемо її ніколи. На наступний рік пройдуть вибори в ЄС, у 2015 році в Україні відбудуться вибори президента. Якщо зараз не вийде, то Україні доведеться шукати інші шляхи економічної інтеграції. Адже у нас є запрошення від Росії вступати до Митного союзу. Вже зараз деякі галузі нашої промисловості, наприклад, високотехнологічні виробництва, авіабудування і ВПК, підписали угоди про вільну торгівлю з Митним союзом. Країни, що інтегруються в економічні блоки, програють. Нам доведеться приймати рішення".

На думку Кожари, "Україна повинна слідувати власним національним інтересам, а не інтересам ЄС або Росії. У наших національних інтересах укласти договір про вільну торгівлю з Митним союзом і підписати угоду про асоціацію з ЄС. Якщо не вийде, то нам доведеться переслідувати наші економічні і політичні інтереси не в ЄС, а в інших регіонах. За традицією у нас міцні торгові відносини з Росією".

У той же час він відзначив, що стратегічна мета України полягає в тому, щоб поставити законодавство країни на європейську базу, але, за його словами, це може бути проведено і незалежно від ЄС.

За словами Кожари, за закони, наближені до законодавства ЄС, збирається голосувати і опозиція, тому очікується "сильний вотум за проєвропейський курс".

Читайте також:

Переважна більшість українців не вірить у версію влади про те, що Тимошенко стоїть за вбивством Щербаня

Українці впевнені, що Януковичу не потрібен ні ЄС, ні Митний союз

Більшість українців упевнені, що Януковича змусили помилувати Луценка

Більше половини українців вірять, що коли-небудь країну візьмуть в ЄС

Inopressa
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...