Глава Мін'юсту вважає, що перевибори у проблемних округах має призначити ЦВК

24 квітня 2013 в 13:41

На підставі закону, ЦВК повинна встановити терміни проведення перевиборів проблемних округах.

Александр Лавринович
Олександр Лавринович

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає, що перевибори народних депутатів у проблемних округах повинна призначити Центральна виборча комісія на підставі закону про проведення таких перевиборів.

"Наша пропозиція полягає в тому, що це буде робити ЦВК у терміни, визначені спеціальним законом для цих проблемних округів. Самі правила проведення будуть такими самими, які застосовувалися при проведенні загальних парламентських виборів", - сказав він журналістам у середу в Києві.

Як повідомлялося, у п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати парламентських виборів, які пройшли 28 жовтня 2012 року, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Мова йде про округи №94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 223 (Київ, Шевченківський район).

Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів в одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори у зазначених п'яти округах до врегулювання цієї проблеми в законодавчому порядку.

29 грудня 2012 року до КС надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону "Про вибори народних депутатів України", що стосуються порядку призначення повторних виборів. Парламентська більшість відмовляється розглядати питання про призначення повторних виборів у цих п'яти округах до винесення рішення КС.

КС досі не відкрив провадження за цим поданням.

Читайте також:

Україна чекає висновку європейських експертів щодо виборів у п'яти проблемних округах

Від підтримки Засухи на довиборах може відмовитися навіть Партія регіонів

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...