Топ Новини

Герман заспокоїла супротивників закону про мови: Янукович нікого не образить

5 липня 2012 в 13:28
Герман не виключає, що глава держави доручить уряду доопрацювати документ, і після цього знову винесе його на розгляд Верховної Ради. "Президент ніколи не допустить, щоб закон про мови або, скажімо так, - про використання мов - хоч у чомусь порушував чинну Конституцію України", - запевнила радник Януковича.
german_DSC6191_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Радник президента Ганна Герман обіцяє, що президент Віктор Янукович, приймаючи рішення щодо закону «Про засади державної мовної політики», нікого «не образить», але й не виключає вето.

«Якщо з парламенту надійде на підпис президенту документ, проголосований днями, то можна очікувати кілька варіантів рішення. Я не виключала б вето», - сказала радник глави держави.

Серед інших варіантів, Герман назвала доручення уряду доопрацювати документ, врахувавши зауваження та пропозиції президента, і після цього знову винести його на розгляд Верховної Ради.

«Я не впевнена, який саме варіант остаточного рішення прийме президент. Але я абсолютно впевнена, що, як гарант Конституції, президент ніколи не допустить, щоб закон про мови або, скажімо так, - про використання мов - хоч у чомусь порушував чинну Конституцію України, яка, як ви знаєте, визначає українську мову як державну. Навіть найменша кома, якщо вона лежить поза межами Конституції, не буде мати тут жодного шансу», - зазначила радник президента.

За її словами, Янукович обов'язково вислухає думку як експертного середовища, законодавців, так і відомих українознавців, членів Громадської гуманітарної ради в тому числі. При цьому Герман повідомила, що президент вже зустрічався з деякими з них. «Має їхні пропозиції, і зараз вивчає всі сторони справи дуже скрупульозно й докладно», - зазначила вона.

«Разом з тим, я хотіла б, щоб ми були чесними до кінця. Скажіть, хіба не правда те, що половина України де-факто російськомовна? Ці люди такі ж громадяни України, як і ті наші співвітчизники, які говорять українською. Так, вони не голосують за нинішню опозицію. Але чи це повинно бути приводом для того, щоб зневажати їх або перешкоджати їм говорити тією мовою, яку вони вважають для себе рідною? Безперечно, немає. Тому ми повинні з більшою повагою ставитися до всіх громадян», - зазначила Герман.

Вона підкреслила, що Янукович, який є президентом всієї України, а не президентом окремих регіонів, приймаючи рішення, завжди однаково піклується про всіх громадян, незалежно від віросповідання, мови, місця проживання тощо.

«І такий підхід глави держави до прийняття рішень - і складних, і простих, - дає мені віру і переконаність в тому, що він нікого з нас не образить: ні тих, хто розмовляє українською, ні тих, хто розмовляє російською або іншими мовами національних меншин», - зазначила Герман.

Нагадаємо, Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон, який розширює права російської мови в Україні.

Документ встановлює, що державною мовою є українська мова, але дозволяє використання регіональних мов і мов меншин, якщо кількість осіб-носіїв цієї мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становлять 10 і більше відсотків від чисельності населення.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

Читайте також:

Тимошенко: Янукович оголосив війну незалежній Україні і цілій нації

Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, — Азаров

Литвин підпише мовний закон, якщо при його прийнятті були дотримані всі норми Регламенту

Опозиція буде продовжувати акцію протесту, поки не будуть виконані її вимоги

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...