Топ Новини

Генпрокуратура вважає всі клопотання захисту Тимошенко свідомо необґрунтованими

22 лютого 2013 в 10:44

Прагнення екс-прем'єра Тимошенко з'явитися на засідання суду у справі Щербаня у Генпрокуратурі вважають маніпуляцією засобами масової інформації та громадською думкою.

Юлия Тимошенко
Юлія Тимошенко

Захист підозрюваної у справі про вбивство Євгена Щербаня екс-прем'єра Юлії Тимошенко веде брудну гру, намагаючись маніпулювати громадською думкою. З такою заявою виступила прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Захист Тимошенко направляє у прокуратуру свідомо необґрунтовані клопотання, а обґрунтовані відмови в цих клопотаннях потім навмисно спотворює і подає в засобах масової інформації як незаконні дії з боку органів прокуратури", - сказано в заяві ГПУ.

Останніми з таких прикладів, за даними прес-служби прокуратури, є ряд клопотань захисника підозрюваної Олександра Плахотнюка до слідчого "про допит у судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України за місцем розташування суду, за участю сторін обвинувачення та захисту, у процесуальному статусі свідків, зокрема, народного депутата ("Батьківщина") Олександри Кужель і підприємця Сергія Тарути.

"Сумнівно, що професійний захисник не знає вимоги ст. 225 КПК, яка передбачає, що в цьому випадку зацікавлена сторона кримінального провадження має право звернутися безпосередньо до слідчого судді, а не до слідчого прокуратури з таким клопотанням про допит", - відзначають у ГПУ.

У відомстві впевнені, що метою таких клопотань є отримання відмови з роз'ясненням закону "для того, щоб в черговий раз по-різному тлумачити її в публічних заявах і безпідставно звинуватити органи прокуратури в небажанні проводити слідчі і процесуальні дії. Подібні маніпуляції в середовищі юристів завжди вважалися негідними", - резюмували у ГПУ.

Раніше захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що Тимошенко вимагає забезпечити її доставку в Апеляційний суд Києва для участі в допиті екс-голови Донецької облдержадміністрації Володимира Щербаня - свідка у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня.

"Юлія Володимирівна написала на адресу Печерського районного суду міста Києва на ім'я судді Медушевської заяву: "Вимагаю забезпечити мою доставку до суду для участі в допиті свідка незважаючи на свою важку хворобу. Вимагаю повідомити мені час прибуття конвою для перевезення мене в Апеляційний суд міста Києва", - сказав Власенко.

Він нагадав, що Тимошенко не вперше вимагає забезпечити їй можливість особисто брати участь у допитах свідків в рамках досудового слідства у справі про вбивство Щербаня, проте жодного разу її вимоги не було задоволено.

Читайте також:

Тимошенко повідомили умови етапування до Києва

Тимошенко попросилася на суд до Києва "незважаючи на важку хворобу"

Свідок у справі Щербаня стверджує, що Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн доларів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...