Генпрокуратура відсторонилася від проблеми участі депутатів у засіданнях Кабміну

9 квітня 2013 в 19:24

Генпрокуратура фактично порадила депутатам звертатися до уряду за дозволом брати участь у засіданнях Кабінету міністрів, хоча саме уряд і обмежив постановою участь депутатів у своїх засіданнях.

kabmin_DSC7192-001.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Генеральна прокуратура України відмовилася розглядати законність постанови Кабінету міністрів № 147, яка обмежує участь народних депутатів України в засіданнях уряду, повідомляє прес-служба партії "УДАР".

Про це йдеться в офіційній відповіді Генпрокуратури на депутатський запит першого заступника голови регламентного комітету Верховної Ради, депутата від "УДАРу" Валерія Карпунцова.

"У відповіді на звернення Генпрокуратура фактично порадила депутатам звертатися до уряду за дозволом брати участь в засіданнях Кабінету міністрів, хоча саме уряд і обмежив постановою участь депутатів у своїх засіданнях", - зазначили в "УДАРі".

"Згідно з законом, перевіряти відповідність нормативно-правових актів вимогам Конституції і законам України, а при виявленні порушень - вносити подання з вимогою скасування акта має Генпрокуратура. Проте Генеральна прокуратура вирішила, що це не її компетенція, а компетенція органу, який прийняв незаконний акт", - сказав Карпунцов.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою вніс зміни до регламенту, що стосуються проведення засідань уряду.

Згідно з розпорядженням Кабміну №147 від 11 березня, на засіданні Кабінету міністрів можуть брати участь народні депутати України поточного скликання, генеральний прокурор України або його заступник, уповноважений Верховної Ради з прав людини, голова Національного банку або його заступник, голова Антимонопольного комітету та уповноважені президентом України представники.

У постанові наголошується, що питання участі народних депутатів України в засіданні Кабінету міністрів вирішується за погодженням з прем'єр-міністром на підставі повідомлення за особистим підписом парламентарія або голови депутатської фракції, групи, яке надійшло до дня проведення засідання (але не пізніше, ніж за 24 години до його проведення).

Читайте також:

Азаров та опозиціонер поскаржилися один на одного в Генпрокуратуру

В Азарова пояснили, що "дилетант" з фракції Кличка зривав засідання Кабміну

Азаров вигнав ударівця з Кабміну за критику з прибирання снігу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...