Гельсінська спілка просить Януковича помилувати Тимошенко

10 квітня 2013 в 12:26

У клопотанні правозахисники зазначають, що у справі, за якою Тимошенко відбуває покарання, закінчено всі процесуальні дії.

tymoshenko.JPG
Юлія Тимошенко
Леонід Олексіїв, НБН

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до президента Віктора Януковича з клопотанням про помилування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба правозахисної організації.

"Розвиток ситуації із затриманням Тимошенко і подальшим судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства і міжнародного співтовариства на проблемах неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам в області прав людини, зайвий раз підкреслив нагальну необхідність у важливості якісно покращити стандарти у сфері захисту прав громадян", - йдеться в заяві.

В УГС відзначають, що стан здоров'я Тимошенко вимагає постійного нагляду і контролю у спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання.

"Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко відбуває покарання, закінчено всі процесуальні дії, і враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейських стандартів у галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що перебувають в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну і звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України", - наголошується у клопотанні.

Як повідомлялося, 5 квітня стало відомо, що омбудсмен Валерія Лутковська звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням про помилування Луценка. Омбудсмен послалася на стан здоров'я Луценка та на те, що екс-міністр відбув більшу частину покарання.

7 квітня Янукович підписав указ про помилування, і в цей же день екс-міністр залишив колонію.

Луценко суд засудив до чотирьох років позбавлення волі за посадові злочини. Термін його ув'язнення мав закінчитися у грудні 2014 року.

Читайте також:

Тимошенко сподівається, що Луценко посилить боротьбу опозиції

Лутковська пояснила відсутність прохання про помилування Тимошенко

Freedom House закликав Януковича помилувати Тимошенко

Луценко просить владу одуматися поки не пізно і відпустити Тимошенко

Герман вірить в милосердя Януковича стосовно Тимошенко

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • вася 10 апреля, 17:38 свободу Юлі!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • гость 10 апреля, 17:35 поддерживаю Лесю Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Леся 10 апреля, 15:03 Нехай покриють всі витрати, які понесла наша держава по милості Юлі, а тоді і просять про помилування. А її цирки з "тяжкою хворобою" та "катуванням" вже всім приїлися.Нехай має сміливість приїхати на суд і відповісти за свої вчинки.Тетчер і Меркель дбали за інтереси своїх держав, а Юлька - за інтереси своєї кишені!!!!!!!!! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...