Топ Новини

Гавел: Через політику Януковича Україну до Євросоюзу не запросять

31 серпня 2011 в 14:49
Колишній президент Чеської республіки Вацлав Гавел, письменник, драматург, у минулому дисидент, вважає, що політика діючої української влади стоїть на заваді до членства України в Євросоюзі.
lucenko_lutsenko_tymosh_01_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Від обрання президента Віктора Януковича у 2010 році Україна пережила значне і тривожне погіршення демократичних засад. Підвалини демократичного суспільства - свобода висловлювань, зібрань і преси - потрапляють під дедалі більший тиск. Понадто, переслідування членів опозиції, кульмінацією якого став арешт колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко під час судового процесу, визнаного на Заході політично вмотивованим, лише підтверджує, що верховенство права ігнорується», - йдеться в статті В.Гавела в англомовному російському виданні Moscow Times.

Україна досягла роздоріжжя. Один напрямок веде до демократії, інший - до автократії, наголошує В.Гавел. Переважна більшість українських громадян, на його думку, віддає перевагу членству у ЄС, але їхній ентузіазм наражається на відсутність чіткої політики ЄС щодо України.

А в цей час адміністрація В.Януковича проголошує бажання вступити до ЄС, але не запровадила змін, необхідних для виконання критеріїв вступу. В.Гавел пише, що результатом цієї непослідовності стане те, що в найближчому майбутньому Україну не запросять починати переговори про членство у ЄС.

Але завершує колишній чеський президент порадою для Євросоюзу: життєвим інтересам ЄС відповідає вироблення активнішої політики щодо України, пише В.Гавел. Тому Польща має скористатися своїм статусом президента ЄС і підтримати демократію в Україні так само, як самих поляків Захід підтримав у минулому, - вважає автор статті і закликає не жертвувати підтримкою України задля політичної доцільності чи простої економічної вигоди.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...