Топ Новини

Freedom House звинуватила Путіна в розпалюванні націоналізму і створенні проблем для демократій у регіоні

20 серпня 2011 в 14:21
Міжнародна неурядова організація Freedom House звинувачує прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в створенні проблем для демократії в сусідніх країнах колишнього СРСР, у тому числі в Україні.
putin_azarov1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті організації.

До відповідного висновку організація прийшла в своєму звіті «Обіцянки та відновлення: пострадянський простір 20 років потому».

«Путін був також наполегливий у розпалюванні націоналізму і створенні проблем для сусідніх демократій, у різний час використовуючи тактику залякування щодо Польщі, країн Балтії та України», - сказано в повідомленні.

На думку організації, це пов'язано з тим, що прихід до влади В. Путіна збігся зі значним збільшенням світових цін на енергоносії, що він активно використовував як енергетичну зброю.

«Він показав високу майстерність в області інтеграції своєї економічної та енергетичної політики в міжнародні відносини, агресивно наступаючи на інших потенційних постачальників енергії в Європі, а потім, розмахуючи енергетичною зброєю, змушував замовкнути європейську критику на адресу його все більш репресивного режиму», - сказано в повідомленні.

У повідомленні також зазначається,  у разі якщо Путін переможе на президентських виборах в Росії в 2012 році, у демократії в регіоні з'являться нові проблеми, які виходять з його політики.

При цьому в повідомленні нагадується, що, відповідно до щорічного звіту "Свобода у світі", в 2010 році Україна опустилася в рейтингу країн з вільних до частково вільних.


На думку організації, це пов'язано з тим, що прихід до влади Путіна збігся зі значним збільшенням світових цін на енергоносії, яке він активно використовував як енергетичну зброю.

Організація також зазначала, що місцеві вибори в Україні в жовтні 2010 року були невільними і нечесними, і заявляла про ознаки впливу виконавчої влади на судову.

Нагадаємо, Freedom House вважає можливим виникнення в Україні та інших країнах колишнього СРСР кризи, схожої на події в країнах Північної Африки та Близького Сходу. На думку президента Freedom House Девіда Крамера, авторитарні правителі цих країн ризикують розділити долю своїх колег в Єгипті, Тунісі та Сирії.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...