Топ Новини

Freedom house засудила українську владу за переслідування Тимошенко

26 травня 2011 в 19:45
Правозахисна організація Freedom house вважає, що справа колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко підтверджує стурбованість переслідуванням опозиції в Україні, висловлену в останній доповіді "Сигнал тривоги: захистити демократію в Україні". Про це заявив виконавчий директор організації Девід Крамер.
"Українська влада взялася за Ю. Тимошенко, вони висувають проти неї одне кримінальне звинувачення за одним, поки їм не вдасться кинути її у в'язницю і таким чином прибрати з політичної арени. Це - безжальна і свавільна кампанія проти провідного діяча української опозиції, це теж не можна назвати правильним шляхом просування верховенства права. Однак, це - маніпулювання правом, і це необхідно зупинити ", - підкреслив Д. Крамер.
 
Д. Крамер нагадав, що 15 грудня минулого року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти Ю. Тимошенко, звинувативши її в нецільовому використанні на посаді прем'єр-міністра державних коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу. Ю. Тимошенко перебуває під підпискою про невиїзд вже майже шість місяців, а вчора прокуратура допитувала її протягом восьми годин. З моменту порушення проти неї справи в грудні 2010 року її допитували 42 рази.
 
"Подібні дії з боку української влади акцентують хвилю політично мотивованих дій проти колишніх посадових осіб, включаючи кримінальні звинувачення проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, - продовжує Д. Крамер. - Боротьба з корупцією є вкрай важливою, але такий спосіб не викликає ніякого довіри ".
 
У повідомленні сказано, що в останньому огляді з політичних питань та громадянських свобод Freedom house "Свобода у світі 2011" Україна отримала статус "частково вільної", вона також була визначена як "частково вільна" в рейтингу "Свобода преси".
За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...