Топ Новини

Freedom House: Янукович займається «путінізацією» України

6 червня 2012 в 07:21
У доповіді Freedom House використовується термін «путінізація» щодо процесів, які викликають у своїх країнах президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Організація відзначає особливо помітний занепад в категорії незалежності судової системи.
545435.jpg
president.gov.ua

Американська неурядова організація Freedom House вважає, що у країнах Східної та Центральної Європи останнім часом почала превалювати антидемократична тенденція, наводячи у приклад Угорщину і Україну.

У доповіді Freedom House відзначає особливо помітний занепад в категорії незалежності судової системи. Регрес в цьому був відзначений у всіх регіонах, охоплених у доповіді. Загалом рейтинг восьми країн у цій категорії був знижений. Серед них - Росія, Україна, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Албанія, Болгарія та Угорщина.

У доповіді використовується термін "путінізація" щодо процесів, які викликають у своїх країнах президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

"Орбан і Янукович під виглядом запровадження так званих реформ систематично руйнують критично необхідну систему стримувань і противаг. Судячи з усього, вони проводять політику "путінізації", враховуючи, що в самій Росії "путінізм" за останній рік себе дуже дискредитував, а росіяни все більше бажають бачити підзвітність їм держави, а також прозорість в його роботі", - сказав президент Freedom House Девід Крамер.

Згідно зі звітом організації, рейтинг демократії в Україні впритул підібрався до рівня, що спостерігався до початку помаранчевої революції 2004 року.

Регрес України, а також негативна політична тенденція, яка відбувається у балканських країнах, що претендують на членство в ЄС, ставлять під сумнів можливість розширення кола демократичних країн у Європі, попереджає Freedom House.

Читайте також:

Україна опустилася у рейтингу свободи преси, - Freedom House

Freedom House: Ситуацію в Україні погіршує централізація влади в руках однієї сім'ї

Freedom House вважає Україну однією з найбільш вільних пострадянських країн

Янукович півтори години говорив з директором Freedom House

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...