Топ Новини

Freedom House розкритикувала законопроект про наклеп

2 жовтня 2012 в 05:30
Організація закликає Верховну Раду зняти законопроект з розгляду і забезпечити свободу слова в країні. Керівництво Freedom House вважає, що Європа не повинна закривати очі на останні події в Україні.
freedom-house.jpg
nikolaev-city.net

Міжнародна неурядова організація Freedom House засуджує ініціативу криміналізації наклепу в Україні і закликає Верховну Раду зняти законопроект з розгляду. Про це повідомляє прес-служба організації.

«В ініціативі криміналізації наклепу ми бачимо чіткі й узгоджені зусилля, спрямовані на обмеження свободи слова і вільного висвітлення виборчої кампанії в Україні», - сказав Девід Крамер, президент Freedom House. «Більше того, залежність судової влади від уряду і нещодавній сплеск політичних переслідувань викликає сумнів у тому, що з журналістами в Україні будуть поводитися справедливо», - зауважив він.

Президент Freedom House вважає, що Європа не повинна закривати очі на останні події в Україні.

«Європейські партнери України повинні поставити питання руба, засудити ці тривожні події і дати зрозуміти, що в Європі немає місця для залякування і переслідування ЗМІ», - сказав Крамер.

Нагадаємо, друковане «Дзеркало тижня. Україна» приєдналося до «білого» протесту проти закону про наклеп, і свіжий номер видання вийшов з напівпорожньою обкладинкою і закликом прийти 1 жовтня під будівлю комітетів Ради з білими транспарантами.

В рамках Всеукраїнської акції протесту проти ухвалення закону про наклеп «Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп», що стартувала 25 вересня, 11 українських друкованих видань вийшли з порожніми обкладинками, ще 3 — розмістили на них зображення чорного банера «захисти своє право знати».

Як повідомлялося, 18 вересня парламент прийняв цей законопроект у першому читанні. Автор законопроекту, депутат від Партії регіонів Віталій Журавський заявив, що при підготовці документа він використовував європейський досвід.

25 вересня Журавський запропонував Верховній Раді скасувати прийнятий в першому читанні відповідний законопроект. Він зареєстрував в парламенті проект постанови про скасування рішення про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини.

Читайте також:

Єфремов вважає, що Партія регіонів підтримає скасування закону про наклеп

Україномовна Вікіпедія розпочала безстрокову акцію протесту проти закону про наклеп

Журналісти Білорусі «на своєму гіркому досвіді» застерегли українських колег

 

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...