Freedom House: На Заході Межигір'я коштувало б Януковичу політичної кар'єри

5 липня 2012 в 09:30
На думку Freedom House, розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри. В організації вважають, що будь-яка ефективна антикорупційна кампанія повинна починатися з неприпустимості випадків корупції з боку вищого керівництва країни.
Yanukovich_kabmin-7.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Експерти міжнародної правозахисної організації Freedom House вважають, що президент Віктор Янукович не має морального права керувати боротьбою з корупцією з «екстравагантної зони відпочинку» у Межигір'ї.

Про це йдеться у новому звіті Freedom House: «Б’ючи на сполох - раунд 2: на захист демократії в Україні».

«Будь-яка антикорупційна кампанія зазнає поразки без керівництва зверху і прикладів керівної еліти. Матеріали у ЗМІ про екстравагантну зону відпочинку у Межигір'ї, побудовану для Януковича, ставлять під сумнів моральне право глави держави очолити антикорупційну кампанію. За деякими оцінками, вартість резиденції наближається до 100 млн доларів. Така ситуація в європейських демократіях спровокувала б значний скандал, завдавши непоправної шкоди політичній кар'єрі, а бо й поставивши хрест на ній», - йдеться в дослідженні.

Freedom House зазначає: «Чиновники-корупціонери побоюються, що, пішовши з посад, потраплять під кримінальне переслідування, а це провокує політиків маніпулювати виборами і гнобити політичну опозицію, щоб максимально продовжити своє перебування при владі», пише Ліга.net.

На думку Freedom House, розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри, оскільки її використовували для виправдання переслідувань політичних опонентів.

Враховуючи негативні тенденції, Freedom House виступив з низкою рекомендацій до української влади щодо протидії корупції. В організації вважають, що будь-яка ефективна антикорупційна кампанія повинна починатися з неприпустимості випадків корупції з боку вищого керівництва країни; кримінального переслідування повинні зазнати також викриті в корупції представники правлячої еліти та її внутрішнього кола.

На думку Freedom House, українська влада повинна відмовитися від готівкових розрахунків при оплаті адміністративних послуг і перейти тільки на електронні платежі. «Потрібно обмежити або повністю відмовитися від недоторканності для депутатів парламенту», - наголошується у звіті.

Окрім того, влада має забезпечити виконання зобов'язань, взятих на себе в рамках ініціативи «Відкритий уряд», а фінансування політичних партій і виборчих кампаній має бути реформовано відповідно до європейських стандартів.

Читайте також:

Журналісти презентували Януковичу «Карту корупції» з його будинком у «Межигір'ї» і вертолітним майданчиком


Янукович взяв в оренду робочий кабінет у «Межигір'ї» до 2020 року (фото)

ЗМІ: Щоб окупити оренду землі у «Межигір'ї», бюджету потрібно 500 років

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...