Французькі інтелектуали збирають підписи під петицією на захист Тимошенко

18 жовтня 2011 в 08:24
Неприпустимим вважає вирок, винесений Юлії Тимошенко, французький філософ Даніель Сальваторе Шиффер, що склав петицію за її визволення, текст якої публікує Le Nouvel Observateur.

Під петицією вже поставили свої підписи більше 20 відомих французьких філософів, письменників, соціологів, політиків, міністрів, художників, інтелектуалів (список).

Автор петиції закликає довести «справу Тимошенко» до найвищих дипломатичних і судових інстанцій: Європейського суду з прав людини та Суду Євросоюзу. Якщо ж і цього буде недостатньо для зміни судово-політичної влади України, автори звернення збираються «так само жорстко вимагати у FIFA відмовитися від проведення найближчого чемпіонату Європи з футболу на території України».

Як зазначається у документі, 5 серпня Юлія Тимошенко була незаконно арештована прямо в залі суду до винесення вердикту, що є грубим порушенням кримінального права. На думку Шиффера, це «пародія на правосуддя». Таке правосуддя «воскрешає похмурі спогади про поліцейські методи сталінської диктатури і годиться для московських швидких судів епохи Вишинського, спеціаліста з політичних чисток», зазначає філософ. А винесений судом 11 жовтня вирок «настільки ж несправедливий, як і необґрунтований», підкреслює автор петиції.

Те, що це судове переслідування, більше схоже на політичний суд Лінча, було маскарадом, негідним країни, що претендує на зближення з Євросоюзом, підтвердила і нова справа, порушена стосовно Юлії Тимошенко. «Ця друга підозріла кримінальна справа за всіма ознаками нагадує невмілий і відчайдушний маневр правлячого режиму, покликаний переконати Захід (...) у фінансових зловживаннях, які нібито мали місце, і виходить з того, що вирок 11 жовтня був справедливим», - підкреслює Шиффер.

У документі йдеться, що це «останнє урочисте звернення до української влади з вимогою негайно звільнити Юлію Тимошенко». «Демократи всіх країн, єднайтеся і, ким би ви не були, простими громадянами або політичними діячами, підпишіться під цією петицією!» - закликає автор петиції, яка, за його словами, буде офіційно передана українському президенту Віктору Януковичу і судді Родіону Кірєєву.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...