Топ Новини

Французи погрожують бойкотом Євро-2012 через арешт Тимошенко

8 серпня 2011 в 17:56
Після прийнятого 5 серпня в Україні київським судом рішення про затримання екс-прем'єра Юлії Тимошенко група громадських діячів Франції на чолі з філософом і письменником Даніелем Сальваторе Шиффер виступила із закликом до її звільнення.

У зворотному випадку громадські діячі загрожують виступити із закликом до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який повинен пройти в Польщі та Україні з 8 червня по 1 липня 2012 року, пише французьке видання Marianne.

«Україною сьогодні гуляє страшний привид - привид сталінізму. Зрозуміло, ми підозрювали, що президент країни Віктор Янукович, який завжди був відомий як відданий прихильник Володимира Путіна, відчував певну ностальгію за подібним деспотизмом (це видно за нинішньою системою роботи його державного апарату). Однак те, що він здатний використовувати гірші поліцейські і судові методи, тоді як наш Європейський Союз прагне поширювати цінності свободи і терпимості по всьому світу, не може не образити кожного справжнього демократа», - пише видання.

«Справа в тому, що в Україні відбулася пародія на правосуддя, гідна старих скоростиглих процесів в Москві за часів Вишинського, який був незрівнянним майстром політичних читань: 5 серпня київський суд прийняв беззаконне рішення про арешт прозахідного політика і лідера покійної помаранчевої революції 2004 року Юлії Тимошенко. Підстава для цього затримання звучить щонайменше парадоксально, або навіть просто безглуздо: перевищення повноважень! Таке формулювання викликало б лише сміх, особливо дивлячись на поведінку "апаратників" нової української "номенклатури", якби її юридичні наслідки не були такими трагічними в людському плані», - сказано в матеріалі.

«Таким чином, ми урочисто закликаємо уряд України до негайного і беззастережного звільнення Юлії Тимошенко в ім'я прав людини і дотримання свободи слова і думки.
Нехай він дізнається про це! Якщо ж він відмовиться задовольнити нашу вимогу, ми висунемо інший аргумент, який представляє куди більшу небезпеку для іміджу і економіки України: йдеться про заклик до бойкоту майбутнього Чемпіонату Європи з футболу, який повинен відбутися в Польщі і в Україні з 8 червня по 1 липня 2012 року
, - підкреслюють громадські діячі. - Саме цю загрозу наші політики за підтримки ФІФА повинні використовувати проти української влади, щоб домогтися від них швидкого звільнення Юлії Тимошенко».

Серед ініціаторів такої заяви: філософ, письменник Даніель Сальваторе Шиффер, філософ Люк Феррі, письменник Олександр Жарден, вчений, автор низки робіт по боротьбі за права жінок Анни Сюжье, соціолог і викладач паризької Вищої школи соціальних наук Мішель Вівьорка.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...