Французькі депутати вимагають заборонити Ахметову і Новінському в'їзд у Євросоюз

5 березня 2013 в 17:44

У петиції до керівництва Євросоюзу, написаної через кілька днів після саміту Україна - ЄС, міститься вимога щодо санкцій проти української влади.

Ахметов и Новинский < >
Французькі депутати вимагають заборонити Ахметову і Новінському в'їзд в Євросоюз

Ахметов и Новинский
Французькі депутати вимагають заборонити Ахметову і Новінському в'їзд в Євросоюз
Двадцять французьких депутатів підписали петицію, в якій міститься вимога звільнення екс-прем'єра України Юлії Тимошенко та застосування санкцій до людей з оточення президента Віктора Януковича.

Автори і підписанти петиції закликають керівництво Євросоюзу ще раз "звернути увагу на порушення основоположних прав колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка залишається жертвою незаконного ув'язнення"

Крім того, в петиції написаної через кілька днів після саміту Україна - ЄС міститься вимога не підписувати договір про асоціацію між Україною і Євросоюзом поки не буде вирішено питання про звільнення Юлії Тимошенко.

Ще одним пунктом петиції є вимога заборонити "українським громадянам Рінату Ахметову і Вадиму Новицькому, які є основними фінансовими спонсорами українських органів влади причетних до справи Тимошенко" в'їзд у країни Євросоюзу і розширити цю заборону на всю шенгенську зону.

Крім того, підписанти закликають європейську владу використовувати їх банківську систему щодо даної категорії громадян "згідно з духом "Закону Магнітського", прийнятого Конгессом США в грудні минулого року.

В посольстві Франції в Україні ZN.UA не змогли прокоментувати цей документ посилаючись на те, що дипломатична місія має право коментувати лише позицію міністерва закордонних справ країни і не може коментувати або давати роз'яснення дій депутатів французького парламенту.

Повний текст петиції (переклад з французької):

Петиція до: Європейського Союзу

Від: Депутатів Французької Республіки

Щодо: Звільнення Юлії Тимошенко

"Я подумала, що настали останні хвилини мого життя. У стані нестерпного болю та страху, я почала плакати та кликати на допомогу, але жодної допомоги не надійшло"

Юлія Тимошенко, 24 квітня 2012 року

Мі, підписанти цієї петиції,

Хочемо привернути увагу Європейського Союзу до порушень основоположних прав колишнього Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, яка лишається жертвою незаконного ув'язнення, що стало наслідком вибіркового застосування судочинства та використання судової процедури в політичних цілях з боку української влади.

Рішуче засуджуємо все більш нелюдські умови її утримання, які включають протизаконне поводження, що набуває нестерпного характеру з психологічної та фізичної точки зору для Юлії Тимошенко з моменту її ув'язнення 11 жовтня 2011 року, та висловлюємо у цьому зв'язку наше серйозне занепокоєння з приводу драматичного погіршення стану здоров'я Юлії Тимошенко, яка позбавлена українською владою доступу до необхідного лікування.

Підтримуємо заяву проти України, з якою Юлія Тимошенко звернулась 10 серпня 2011 року до Європейського Суду з Прав Людини (ЄСПЛ) на підставі порушення українською владою статей 3 (заборона катувань), 5 (право на свободу та безпеку), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) та 18 (обмеження у застосуванні обмежень на права) Європейської Конвенції з прав людини та вітаємо рішення ЄСПЛ від 14 грудня 2011 року про надання цій справі пріоритетного статусу, а також рішення від 15 березня 2012, прав. 39, яке містить вимогу до української влади забезпечити для Юлії Тимошенко доступ до адекватного медичного обслуговування.

Шкодуємо, що численні політичні зусилля, докладені з боку Європейського Союзу, зокрема, в рамках виконання резолюції Європейського парламенту щодо ситуації в Україні (2012/2889 (RSP)) та спостережної місії Європейського парламенту в Україні з метою досягнення конкретних зрушень з боку українського уряду в сфері судової реформи та вирішення питання політично мотивованих судових переслідувань, зокрема, у випадку Юлії Тимошенко, досі не принесли очікуваних вагомих результатів, і наголошуємо в зв'язку з цим, що укладення угоди про зону вільної торгівлі між Європейським Союзом і Україною вимагає від останньої приєднання до спільних демократичних цінностей, таких як забезпечення верховенства права, дотримання прав людини, незалежності судової влади та свободи засобів масової інформації. Внаслідок чого просимо Європейський Союз відреагувати на серйозність ситуації з Юлією Тимошенко, яка демонструє неприпустимий випадок порушення основоположних прав в Європі, невідкладно вживши проти відповідних українських органів влади та осіб, які несуть в Україні відповідальність за незаконне утримання в неволі Юлії Тимошенко, наступні санкції:

і. Призупинити переговори щодо укладення угоди про вільну торгівлю між Європейським Союзом і Україною до моменту, поки остання не вирішить проблему вибіркового правосуддя , зокрема, у випадку Юлії Тимошенко.

іі. Застосувати до українських громадян, які є основними фінансовими спонсорами українських органів влади, що причетні до справи Юлії Тимошенко, зокрема, Ріната Ахметова та Вадима Новінського, заборону на в'їзд на європейську територію, а також використання її банківської системи, відповідно до духу "Закону Магнітського", ухваленого Конгресом США в грудні 2012 року, та доданого до нього "списком".

ііі. Виступити з вимогою про виконання рішення ЄСПЛ від 15 березня 2012 року, прав. 39, аби дозволити негайний доступ Юлії Тимошенко до необхідного лікування.

П'ятниця 1 березня, 10.00 - Підписанти петиції щодо звільнення Юлії Тимошенко

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Володимир 5 марта, 21:08 Не тільки народ України не хоче обслуговувати кримінальну владу Януковича, але і Європа не хоче бачити своїм сусідом цей огидний недемократичний режим. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...