Фракція Ляшко не буде голосувати за закріплення особливого статусу частини Донбасу в Конституції

Поділитися
Фракція Ляшко не буде голосувати за закріплення особливого статусу частини Донбасу в Конституції Коаліція може порідшати до голосування за внесення змін до Конституції © obozrevatel.com
Це шлях до розколу країни, заявив політик.

Парламентська фракція Радикальної партії виступає проти закріплення в Конституції України положень про особливий статус частини Донбасу.

"Наша фракція ні за яких умовах ніколи не проголосує за особливий статус Донбасу, передбачений в Конституції (мова про запропоновані зміни до Конституції – ред.)", - заявив лідер фракції Олег Ляшко на засіданні парламенту у вівторок.

За його словами, це "шлях до розколу України, реалізація путінського плану по федералізації нашої країни".

Читайте також: Проект змін до Конституції розробили фактично в обхід Конституційної комісії

Проектом змін до Конституції України щодо територіального устрою і місцевого самоврядування передбачено особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Так, у ст. 3 Перехідних положень законопроекту про внесення змін до Конституції сказано, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей визначаються законом про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Президент України Петро Порошенко обіцяє внести у Верховну Раду законопроект про зміни в Конституцію в частині децентралізації вже наступного тижня. При цьому глава держави запевняє, що про федералізацію мова не йде.

"Внаслідок цих конституційних змін, що стосуються децентралізації, Україна залишається унітарною державою. Тому у нас неможливі будь-які компроміси", - сказав Порошенко минулого тижня.

У своїй статті для ZN.UA Сергій Рахманін, аналізуючи різке прискорення конституційної реформи, висуває припущення, що воно інспіровано ззовні. "Захід, очевидно, поспішає закапсулювати наші проблеми, залишивши Київ наодинці з його бідами і, принаймні на деякий час, забути про нас", - пише він.

Як передбачається, особливий статус територій буде закріплений в Конституції. Вступ в силу закону про особливості застосування закону про місцеві вибори на непідконтрольній Києву території безпосередньо пов'язаний з проведенням виборів на неконтрольованих територіях, до чого Київ схиляють на Заході.

"Для Києва ж подібний варіант - найгірший з усіх можливих. Легітимізація бандитської влади, додатковий бюджетний тягар, узаконення постійно тліючого вогнища напруженості всередині країни - не найкращий шлях для держави, яка переживає найжорстокішу економічну і соціальну кризу. Але без цих поступок Київ, судячи з усього, не зможе отримати навіть фінансову допомогу, обіцяну йому Заходом і без якої економіка може впасти", - зазначає Рахманін.

Детальніше про "темну" сторони внесення змін в Основний закон читайте у статті "Конституляція".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі