Топ Новини

Філарет впевнений, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу

25 вересня 2012 в 13:57
Росія хоче знищити українську мову, щоб знищити Українську державу, а українська влада, на переконання патріарха Філарета, «з різних міркувань» йде на поступки Росії. Захищаючи свою державу, українці, «в першу чергу повинні говорити рідною мовою самі і виховувати відповідно дітей».
cerkov_vera_krestniy_xod_religiya_filaret_upckp68.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Росія хоче знищити українську мову, щоб знищити Українську державу, заявив перед початком Всеукраїнського форуму «На захист української мови і державності» патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

«Росія хоче знищити нашу мову. Для чого знищують мову? Для того, щоб знищити нашу Українську державу» - сказав патріарх і додав, що українська влада «з різних міркувань» йде на поступки Росії.

«Дивно, що нам в ХХІ сторіччі доводиться захищати свою рідну мову», - сказав він і додав, що кожен українець повинен захищати мову, таким чином, захищаючи Україну, її незалежність і культуру.

- Київський патріархат рекомендує голосувати за захисників української мови

Відповідаючи на запитання, як саме українці повинні захищати свою мову, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату відзначив, що вони, у першу чергу, повинні говорити рідною мовою самі і виховувати відповідно дітей.

Патріарх додав, що заклади освіти повинні проводити навчання українською мовою. У свою чергу, влада, на переконання Філарета, також мала б захищати українську мову. «Тому що, якщо вона не буде захищати українську мову - вона не повинна бути в Україні» - сказав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області, румунська — в селі Біла Церква Закарпатської області.

Читайте також:

Київський патріархат рекомендує голосувати за захисників української мови

Патріарх Філарет закликав приймати такі закони, як Ярослав Мудрий і Володимир Мономах

Намісник Лаври попросив Януковича і Литвина вжити заходів стосовно «божевільних журналістів»

Настоятель Печерської Лаври з криками про блуд і аборти відібрав у журналістки телефон

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...