«Фатх» і ХАМАС змогли домовитися лише через півроку після офіційного примирення

15 листопада 2011 в 12:45
Палестинські угруповання «Фатх» і ХАМАС подолали низку принципових розбіжностей, які заважали набранню чинності підписаного у травні цього року договору про національне примирення, повідомляє місцеве інформаційне агентство МААН.

Високопоставлений представник «Фатху» Аззам аль-Ахмад заявив у вівторок, 15 листопада, що текст угоди між організаціями буде опублікований у кінці листопада, а на травень 2012 року заплановано спільні вибори. Місяці, що залишилися до виборів, буде присвячено формуванню уряду національної єдності, реформуванню виборчого комітету і реорганізації палестинських служб безпеки.

До публікації тексту договору у Каїрі повинна пройти зустріч голови Палестинської автономії Махмуда Аббаса з політичним лідером ХАМАСу Халедом Машаалем. За заявою аль-Ахмада, на зустрічі будуть обговорюватися питання, як він висловився, «опору окупації» і майбутнє автономії.

Салам Файяд, один із лідерів «Фатху» і прем'єр-міністр автономії, у понеділок, 14 листопада, знову заявив, що готовий підкоритися вимогам ХАМАСу і піти у відставку, якщо це послужить об'єднанню двох конфліктуючих організацій.

Угруповання ХАМАС з 2007 року контролює сектор Газа. Влада палестинської адміністрації, більшість в якій складають представники «Фатху», поширюється на Західний берег річки Йордан.

Угоду про примирення між палестинськими угрупованнями «Фатх» і ХАМАС було підписано 4 травня 2011 року.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...