Єжель за два роки скоротив боєготовність авіації до 18%

17 лютого 2012 в 14:35
Два роки наполегливого військового реформування призвели до скорочення справних бойових літаків з 112 до 18.
armiya_army_armia_vertolet_siloviki_045.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Українська військова техніка знаходиться в обтяжуючому стані. Станом на осінь 2011 року зі 100 літаків бойової авіації справних налічувалося тільки 18. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння.

Як відзначає експерт, до кінця 2009 року з 200 бойових літаків по штату 88 не могли піднятися у повітря. Станом на осінь 2011 року (ситуація навряд чи ґрунтовно змінилася до теперішнього моменту) вже зі 100 літаків бойової авіації справних налічувалося тільки 18.

«На додаток до цього з 80 бойових вертольотів у повітря піднятися могли 18, із 55 зенітно-ракетних комплексів нести бойове чергування був здатний 21 ЗРК», - констатував автор.

«Звичайно, армія нічого не купувала, хоча це питання вже не до міністра. Як видається, фундамент для військового будівництва нагадує радше хитку купину на хиткому болоті, ніж бетонну основу. А два роки наполегливого військового реформування не зупинили деградації армії», - зазначає експерт.

Як повідомлялося, міністр оборони Михайло Єжель був відправлений у відставку президентом Віктором Януковичем 8 лютого. Його місце зайняв Дмитро Саламатін.

Детальніше читайте у матеріалі Валентина Бадрака «Система координат для армії» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також

Призначення Саламатіна завершує процес концентрації управління армією і оборонкою у президентських руках

Янукович доручив підготувати «реалістичну» концепцію реформи армії

Призначення Саламатіна міністром оборони навряд чи спричинить активне реформування армії

Гриценко сумнівається у компетентності нового міністра оборони

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...