Євросуд з прав людини взявся за скаргу Тимошенко на несправедливий суд

18 жовтня 2012 в 11:28
ЄСПЛ відкрив провадження за скаргою Юлії Тимошенко про порушення її права на справедливий суд у зв'язку з політичними мотивами.
timoshenko_byut4.jpg
byut.com.ua

Європейський суд з прав людини відкрив провадження за скаргою екс-прем'єра України Юлії Тимошенко про порушення її права на справедливий суд у зв'язку з політичними мотивами. Про це повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

«ЄСПЛ 15 жовтня відкрив провадження за скаргою за ст.6, ст.18 Європейської конвенції з прав людини. Таке провадження відкрито», - заявив він на брифінгу в Харкові у четвер.

- Представник української влади в Євросуді: Тимошенко буде складно довести свою правоту

Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня, приступив до розгляду скарги Тимошенко, яка звинувачує Україну за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини та основних свобод.

У заяві Тимошенко в ЄСПЛ згадуються порушення декількох базових статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, це стаття 3, яка говорить про тортури щодо неї. Також йдеться про статтю 5 (незаконний арешт) і про статтю 6, яка забезпечує право всіх громадян на справедливий суд.

У заяві також згадується про порушення статті 18 Європейської конвенції, яка говорить, що всі обмеження застосовуються тільки з тими цілями, з якими вони встановлені. Зверненням до цієї статті захист екс-прем'єра намагається довести те, що переслідування Тимошенко в Україні носить виключно політичний характер.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

Читайте також:

Суддю від України у Європейському суді, яка бере участь у справі Тимошенко, замінили

У Європі затягується розгляд скарг Тимошенко і Луценка

Уряд оскаржив рішення Європейського суду в справі Луценка

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...