Євросуд визнав арешт Луценка незаконним

3 липня 2012 в 10:24
Європейський суд з прав людини задовольнив скаргу України Юрія Луценка, а також зобов'язав Україну виплатити екс-главі МВС 15 тис. євро моральної компенсації.
Lucenko__web_2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав арешт екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка таким, що порушує права людини. Таке рішення було оприлюднено у вівторок у Страсбурзі в Європейському суді з прав людини за результатами розгляду скарги «відомого опозиційного політика на його арешт».

Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро моральної компенсації.

Зокрема, ЄСПЛ нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини: два порушення параграфа 1 статті 5 (право на свободу і безпеку) щодо арешту і ув'язнення Луценка, порушення параграфа 2 статті 5 (право бути поінформованим щодо причини арешту ), два порушення параграфа третього статті 5 (право оскаржити своє утримання під вартою) і порушення статті 18 (обмеження щодо використання обмеження права).

Як повідомлялося, Луценко був затриманий у грудні 2010 року, відтоді він перебуває в СІЗО.

В ЄСПЛ скаргу від екс-міністра Луценка отримали 21 січня 2011 року. Страсбурзький суд у квітні минулого року звернувся до українського уряду з проханням «відповісти на кілька запитань», зокрема, чи дійсно колишнього міністра ув'язнили з порушенням ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод («право на свободу та особисту недоторканність»). «Політик скаржиться на те, що його арешт і рішення про ув'язнення були свавільними і незаконними, і що його не поінформували про причини арешту», - зазначали в суді.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Засуджений перебуватиме у в'язниці 2 роки і 10 місяців, оскільки термін покарання враховує його перебування під арештом у СІЗО протягом 1 року і 2 місяців — у відбування терміну покарання входить і цей період. Суть звинувачень зводиться до того, що Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, нібито сприяв нарахуванню незаконної пенсії своєму водієві Леоніду Приступлюку, виділенню йому житла, а також зарахування його у департамент оперативної служби. Окрім того, суд визнав винним екс-главу МВС у нецільовому використанні бюджетних коштів на святкування Дня міліції у Національному палаці «Україна» у 2008-2009 році..

Читайте також:

Луценко розповів, для чого Тимошенко намагаються «затягнути» до суду

Свідок взяв на себе відповідальність за те, в чому звинувачують Луценка

Після другого зауваження судді Луценко попросив заклеїти йому рот скотчем

Екс-суддя Страсбурзького суду впевнений, що Європейський суд виправдає Луценка і Тимошенко

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...