Євросоюз готує чергові санкції проти режиму Лукашенка

14 листопада 2011 в 09:33
Євросоюз має намір розширити список білоруських офіційних осіб, на яких поширюються візові та економічні санкції.

«Ще багатьох людей потрібно додати. Голови дипмісій у Мінську постійно над цим працюють і надсилають списки до Брюсселя. Нові імена можуть з'явитися у списку через кілька днів або тижнів», - повідомило дипломатичне джерело у Брюсселі.

ЄС підозрює в участі в роботі схем збагачення президента Білорусі Олександра Лукашенка прем'єр-міністра Михайла Мясниковича, віце-прем'єра Володимира Семашка та голову Державного прикордонного комітету Ігоря Рачковського.

Окрім того, до списку санкцій Євросоюзу ризикують потрапити і білоруські олігархи, які, як вважають у Брюсселі, платять владі за можливість займатися бізнесом у Білорусі.

Європейський дипломат розповів, що санкції можуть торкнутися глави групи компаній «Трайпл» Юрія Чижа, голови ради директорів ВАТ «Амкодор» Олександра Шакутіна, глави ТОВ «Тютюн-Інвест» і власника мережі гіпермаркетів «Корона» Павла Топузідіса і голови СП ТОВ «Санта- Імпекс Брест» Олександра Мошенського.

У Брюсселі не виключають, що розширення списку відбудеться, якщо білоруська влада засудить до тюремного терміну керівника правозахисного центру «Вясна» Олеся Бєляцького, суд над яким триває зараз у Мінську.

У даний час санкції ЄС поширюються на 245 білоруських офіційних осіб.

31 січня Рада закордонних справ ЄС ввела обмежувальні санкції проти 157 урядовців Білорусі, відповідальних за жорстокий розгін демонстрантів після президентських виборів 19 грудня 2010 року. 21 березня цього року список чиновників було розширено до 175 осіб. Пізніше до санкцій приєдналися європейські країни, що не входять до ЄС.

Нагадаємо, що 19 грудня 2010 року у Білорусі відбулися президентські вибори, на яких, за даними Центральної виборчої комісії країни, переміг діючий Президент Олександр Лукашенко з підтримкою близько 80% голосів виборців.

Увечері 19 грудня міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько тисячі осіб, у тому числі 7 з 9 альтернативних кандидатів у президенти.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...