Топ Новини

Європейці обговорюють можливість часткового підписання угоди з Україною

9 вересня 2011 в 13:21
Розмірковуючи, підписувати чи не підписувати угоду про асоціацію з Україною, європейці, за інформацією, ZN.UA, обговорюють і третій варіант - підписувати, але не все.
euroflag__evro_ukr_ua_2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Якщо ситуація з Юлією Тимошенко і демократією в Україні буде зовсім вже кричуща, може статися, що Євросоюз не захоче політично асоціюватися з країною, в якій відбувається судове свавілля, обмежуються основні свободи і порушуються права людини, але погодиться на економічну інтеграцію з нею.

Таким чином, зберігши політичне обличчя, Євросоюз не упустить економічної вигоди, уклавши з Україною якусь тимчасову угоду про зону вільної торгівлі (причому навіть не обов'язково «поглибленої та всеосяжної») на невизначений період - «поки в Україні не зміниться ситуація на краще».

Відзначимо, що ще за Віктора Ющенка українська сторона пропонувала розділити політичну і економічну частини угоди, правда, з іншої причини - Київ не бажав тоді підписувати політичну частину без фіксації перспективи членства в ЄС, але не хотів через це гальмувати економічну інтеграцію з Євросоюзом. Аж донедавна ЄС був категорично проти подібного поділу документа.

Але якщо європейці виберуть саме цей варіант, то вони мають розуміти, що насправді такий сценарій дуже вигідний саме Віктору Януковичу. Адже в цьому випадку він отримує вихід на європейський ринок (чого з таким нетерпінням очікує оточуючий олігархат), але не бере на себе ніяких зобов'язань у сфері демократії і не обіцяє дотримуватися незрозумілих і непотрібних йому європейських цінностей.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Тетяни Силіної «Дорога одна, та роздоріж багато».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...