Топ Новини

Європейський суд визнав юридично, що в Україні є політв'язні, - Власенко

3 липня 2012 в 16:14
Визнання Європейським судом незаконним арешт Юрія Луценка підтвердило юридично, що в Україні є політичні в'язні, заявив Сергій Власенко. Тепер суд касаційної інстанції не може не прийняти до уваги сьогоднішнє рішення європейського суду, і зобов'язаний скасувати вирок Луценку.
vlasenko.jpg
byut.com.ua

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) юридично визнав існування в Україні політичних ув'язнених, заявляють в українській опозиції.

"Я хочу підкреслити, що головне, що відбулося в Європейському суді з прав людини сьогодні, це було визнано юридично, що в Україні існують люди, які переслідуються за політичними мотивами. Тепер Віктор Янукович може говорити все, що завгодно ... що він європейський президент, напів-європейський, африканський або рідний брат Лукашенка ... Сьогодні юридично встановлено, що в Україні є люди, які переслідуються за політичними мотивами", - сказав захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко на брифінгу у вівторок, коментуючи рішення ЄСПЛ за позовом екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Сьогоднішній день юридичними наслідками такого рішення має стати, по-перше, я вважаю, що суд касаційної інстанції не може не прийняти до уваги сьогоднішнє рішення європейського суду з прав людини, по-друге, касаційний суд у справі Луценка не може не скасувати незаконний вирок і незаконне рішення апеляційного суду. Це рішення має суттєві наслідки і для інших політичних в'язнів", - упевнений Власенко.

- Євросуд визнав арешт Луценко незаконним

Він зазначив, що ЄСПЛ виносить свої рішення на прецедентну основі і висловив упевненість в тому, що в скарзі Тимошенко, яка буде направлена ​​до ЄСПЛ, буде враховано рішення ЄСПЛ у справі Луценка проти України.

На думку Власенка, ЄСПЛ у своєму рішенні щодо скарги Тимошенко також визнає політичний характер розслідування справи Тимошенко.

"Найбільш важливими наслідками сьогоднішнього рішення є не просто визнання незаконності дій української влади стосовно Юрія Луценка як до одного з лідерів опозиції. Найголовнішим є юридичне визнання політичних мотивів переслідування Юрія Луценка і наявність в Україні з сьогоднішнього дня юридично встановленого факту політичного переслідування осіб", - сказав він.

Як повідомлялося, ЄСПЛ визнав арешт Луценка таким, що порушує права людини. Таке рішення було оприлюднено у вівторок в Страсбурзі в Європейському суді за результатами розгляду скарги екс-міністра. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро моральної компенсації.

Читайте також:

Україна виконає будь-яке рішення Євросуду щодо Луценка, - Мін'юст

Адвокат: Європейський суд не зможе звільнити Луценка


Україна на четвертому місці за кількістю справ у Євросуді

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...