Європейський експерт: Тимошенко потрібно було судити за образу судді, а не саджати до СІЗО

18 серпня 2011 в 11:43
Поведінка в суді екс-прем'єра України Юлії Тимошенко могла спричинити кримінальний процес через образи, але не арешт. Так оцінив дії суду експерт Датського Гельсінського комітету з прав людини Мікаель Лінгбо, який розслідує проведення процесу проти Ю. Тимошенко й три інших процеси проти колишніх членів її уряду.

«Щодо зневажливого поводження Тимошенко із суддею, експерт зауважив, що подібна поведінка може спричинити до кримінального процесу через образи, але аж ніяк не утримання підсудної під вартою», - цитує М. Лінгбо німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Згідно з доповіддю експерта, права захисту неодноразово порушено.

«Прокуратура викликала Тимошенко на допит з грудня 2010 до травня 2011 року 42 рази. При цьому допити відбувалися іноді без її адвоката через короткий термін, відведений на явку. Ці допити, на думку експерта, були своєрідним прийомом,  що мав перешкодити політичній активності Тимошенко», - йдеться в статті.

Роботу адвокатів опозиційного політика теж ускладнено. Суд відхилив одного адвоката, інший сам відмовився від ведення справи. Це призвело до того, що у нових юристів не було достатнього часу, щоб ознайомитися з тисячами сторінок справи: суд надав їм лічені дні. Лінгбо  підкреслив, що Європейський суд з прав людини однозначно постановив, що кожен підсудний має право на добру підготовку до захисту.

Ще важливіші, сказано в публікації, зауваження експерта щодо української судової практики. Він виявив, що статті 364 і 365 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем) сформульовані дуже розпливчасто, так що навіть нормальні дії уряду можуть трактуватися як правопорушення. Також він піддав сумніву незалежність суддів у процесах проти опозиційних політиків.

Нагадаємо: днями німецька преса, а саме оглядач газети Sueddeutsche Zeitung Томас Уран написав, що, пригнучи відплати президент України Віктор Янукович, оголосив війну половині населення своєї країни.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...