Топ Новини

Європейські журналісти просять Литвина не «тиснути» на ЗМІ мораллю

10 листопада 2011 в 06:27
9 листопада президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела і президент Європейської федерації журналістів Арні Кенінг звернулися до голови Верховної Ради України Володимира Литвина з листом, в якому вони підтримали позицію Незалежної медіа-профспілки України проти прийняття змін до закону про суспільну мораль. Про це повідомили у Київській незалежній медіа-профспілці.
smi_media_journalist_pressa_033_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Ми пишемо від імені Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), яка налічує понад 600 тисяч членів у світі та її європейської групи - Європейської Федерації журналістів (ЄФЖ), аби висловити нашу серйозну занепокоєність з приводу законопроекту про захист "суспільної моралі", який внесений до українського парламенту і має там обговорюватися.

Ми вважаємо, що цей законопроект несе серйозну загрозу для свободи преси, одного з найголовніших основних прав і наріжного каменя для побудови демократії. У цьому зв'язку ми поділяємо стурбованість українських ЗМІ та журналістського союзу, які виступають проти законопроекту, заявляючи, що він містить серйозні недоліки, такі як нечітке визначення "суспільної моралі", а також надання надлишкових повноважень для закриття ЗМІ", — цитує КНМП лист міжнародних журналістських організацій.

МФЖ та ЄФЖ стурбовані «відсутністю необхідної для запобігання зловживанням влади системи стримувань і противаг, як це є у пропозиціях щодо повноважень Національної комісії з питань захисту суспільної моралі в Україні. Ця Комісія без будь-якого судового нагляду зможе закрити друковані ЗМІ, позбавити ліцензій електронні засоби масової інформації і скоротити доступ до веб-сайтів за звинуваченням у сприянні «війні, тероризму, іншим проявам злочинної діяльності», «українофобії», «приниженню або образі нації або особистості за національною ознакою» або « неповазі до національних та релігійних святинь».

"Ми повністю усвідомлюємо, що, у разі ухвалення, закон буде викликати у впливових діячів спокусу тиснути на незалежну журналістику чи змусить ЗМІ вдаватися до самоцензури через страх гніву Комісії. Ми вкрай стурбовані руйнівними наслідками такого закону, які він буде мати для незалежності журналістики в Україні", — йдеться у листі.

Виходячи з цього, міжнародні організації висловили підтримку Незалежній медіа-профспілці України, яка виступає проти законопроекту. Вони закликали український парламент відхилити законопроект і дати можливість журналістам регулювати відносини в їхній професійній діяльності власними силами.

Як повідомлялося, 18 жовтня Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі".

Разом з тим кілька політичних партій і громадських організацій виступили категорично проти цього законопроекту. Зокрема, Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає, що в результаті його прийняття в Україні може з'явитися надзвичайно сильний інструмент цензури.

Незалежна медіа-профспілка України також вимагає не допустити прийняття змін до Закону "Про захист суспільної моралі". На думку членів НМПУ, прийняття закону неминуче призведе до відновлення тоталітарного контролю над світоглядом громадян України, зробить неможливим існування вільної думки.

«Втрата незалежності засобів масової інформації, контроль за діяльністю журналістів під виглядом моніторингу їхньої відповідності критеріям «суспільної моралі», постійна загроза знищити будь-яке видання, телерадіокомпанію або веб-сайт — це лише найменші з ризиків, які несе в собі прийняття згаданого законопроекту», — зазначили в медіа-профспілці.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...