Топ Новини

Європейські соціал-демократи не будуть розривати договір з ПР, але очікують «сильного сигналу»

20 січня 2012 в 06:31
Європейські соціалісти, які співпрацюють з Партією регіонів, вважають, що судові процеси в Україні, зокрема, колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, не відповідають цінностям європейської інтеграції.
chernobylci_miting_zont_partiya_regionov.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейські соціалісти не планують відкликати угоду про співпрацю з Партією регіонів, але очікують від них "сильного сигналу" про просування у напрямку захисту прав людини і верховенства права, на яких базується європейська інтеграція.

Таку позицію групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів (ПАСД) в Європейському парламенті озвучив віце-президент групи з питань зовнішньої політики Європейського парламенту Лібор Ручек (Libor Roucek, Чехія).

"Зараз ми не говоримо про те, що угоду буде відкликано, буде зроблено її оцінку. Угода діє до кінця цього року, і ми сподіваємося, що вже найближчим часом Партія регіонів займе сильну позицію щодо захисту прав людини і верховенства права в Україні. Це наші очікування", - сказав Лібор Ручек.

Віце-президент ПАСД нагадав, що угода про співпрацю була підписана для того, щоб "допомогти Україні, Партії регіонів наблизитися до ЄС".

"Ми очікуємо, що наші партнери також будуть поважати цінності, на яких базується європейська інтеграція. А процеси, які є в Україні, зокрема, стосовно колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, цим цінностям не відповідають", - вважає європейський політик.

Лібор Ручек запевнив, що європейські соціалісти підтримують європейську інтеграцію України.

Разом з тим, він визнав, що "іноді є певне розчарування", стурбованість у зв'язку з ситуацією навколо Юлії Тимошенко. "Ми цьому абсолютно не раді. Кращий спосіб - вести відкритий діалог, говорити про питання, щодо яких іноді ми не згодні, і таким чином покращити або змінити ситуацію", - впевнений Лібор Ручек.

Відповідаючи на питання про можливі терміни оцінки угоди, віце-президент ПАСД сказав, що "дедлайну немає".

"Але, як я сказав, ми хотіли б бачити сильний сигнал, що Партія регіонів рухається в цьому напрямку щодо зміцнення верховенства права в Україні", - знову підкреслив європейський політик.

Раніше лідер групи соціалістів і демократів Ханнес Свобода повідомив про те, що ця політична група Європейського парламенту має намір відкликати угоду про співпрацю з українською Партією регіонів.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...