Топ Новини

Європейські дипломати нагадали Януковичу, що паузи у відносинах бути не повинно

14 вересня 2012 в 12:16
Представники Євросоюзу заявили за результатами сьогоднішньої зустрічі з Віктором Януковичем, що паузи у відносинах бути не повинно. Дипломати наполягають на тому, що проблема вибіркового правосуддя в Україні має бути вирішена.
545345ch.jpg
blogspot.com

У відносинах Києва і Брюсселя немає місця ані паузі, ані компромісам у відношенні цінностей. Легітимність результатів майбутніх парламентських виборів залежатиме від їхньої відповідності високим міжнародним стандартам.

Таку заяву після закінчення зустрічі з президентом України Віктором Януковичем зробили міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, голова комітету Європейського парламенту з зовнішніх відносин Елмар Брок і європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"Коли ми зустрічалися з президентом Януковичем рік тому, ми фокусувалися на відносинах України та ЄС і перешкодах, які стояли на шляху для того, аби повною мірою скористатися величезним потенціалом наших відносин. На зустрічі сьогодні ми підкреслили наступне: у відносинах України та ЄС не повинно бути місця для паузи і для компромісу щодо цінностей", - йдеться в заяві.

- Янукович має намір пройти шлях євроінтергації до кінця, але тільки після виборів

Представники ЄС наполягають на тому, що проблема вибіркового правосуддя повинна бути вирішена для того, щоб "просуватися вперед до нового рівня наших відносин за допомогою Угоди про асоціацію".

"Ми шкодуємо, що наслідки нинішньої ситуації, яка склалася в результаті судів, що не поважали міжнародні стандарти щодо справедливості, прозорості та незалежності процесу, будуть перешкодою для участі двох важливих лідерів опозиції в майбутніх парламентських виборах", - підкреслюють європолітики.

Вони також заявили, що легітимність майбутнього парламенту залежатиме від проведення виборів, які повинні бути вільними і справедливими у відповідності з високими міжнародними стандартами. "У цьому контексті ми підкреслили важливість свободи засобів масової інформації", - повідомляють Більдт, Фюле і Брок.

Читайте також:

Янукович вважає корисною для України паузу у відносинах з Євросоюзом

Євросоюз висунув Україні умови для проведення саміту

Євросоюз чекає від України прогресу в правосудді, виборах та реформах

Тейшейра заперечив Януковичу: ЄС не потрібна пауза у підписанні угоди про асоціацію

Грищенко впевнений, що саміт Україна-ЄС відбудеться до кінця року

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...