Топ Новини

Європарламентар: Українській владі дали останній шанс

14 січня 2011 в 12:25
Європейський парламент прийняв збалансовану резолюцію щодо України і дав, таким чином, українській владі останній шанс. Таку думку висловив голова Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна у Європейському парламенті, депутат ЄП Павло Коваль під час експертного опитування Інституту Горшеніна.

Європейський парламент прийняв збалансовану резолюцію щодо України і дав, таким чином,  українській владі останній шанс. Таку думку висловив голова Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна у Європейському парламенті, депутат ЄП Павло Коваль під час експертного опитування Інституту Горшеніна.

Депутат зазначив, що збалансованість цієї резолюції далася Європарламенту нелегко. "Місцеві вибори, що пройшли 31 жовтня, стали кроком назад на шляху до європейської інтеграції - скажімо прямо", - підкреслив Коваль, який був спостерігачем від ЄП на минулих місцевих виборах в Україні.

За його словами, Європарламент стурбований питаннями "TВi" і "5 каналу", окремими сигналами про залякування журналістів і сумнівами щодо об'єктивного висвітлення виборчої кампанії в ЗМІ.

"У мене є відчуття, що це був останній раз, коли Європарламент діяв цілком збалансовано. Ми чекаємо від Києва продовження політичних та економічних реформ. Українська влада просто не може собі дозволити допустити помилки, особливо тепер", - вважає Коваль.

При цьому він зазначив, що резолюція виглядає добре збалансованим компромісом між політичними фракціями у Європарламенті.

"З одного боку, є критика останніх місцевих виборів, які, як я вже згадував у своїй доповіді, не створили нового позитивного стандарту, і ми чітко бачимо, що Європарламент не дуже задоволений нещодавніми проблемами зі ЗМІ ... Але ми бачимо в резолюції також і деякі конструктивні заяви - особливо щодо економічних і візових питань, що були прийняті на саміті Україна-ЄС у Брюсселі ", - уточнив європарламентарій.

Коваль вважає, що прийняття даної резолюції перед самітом Україна-ЄС могло створити ситуацію, при якій його результати могли бути гіршими для України.

"Як ми знаємо, попередня резолюція, представлена Європейською народною партією ще до місцевих виборів, була дуже критичною щодо уряду України, тому деякі депутати хотіли відкласти голосування з резолюції, щоб повністю оцінити процес голосування", - зазначив депутат ЄП.

"Ми хотіли дати Україні шанс, на який вона заслуговує. Проблема в тому, що Україна не використала цей шанс повністю", - вважає він.

Коваль висловив думку, що Україна домоглася істотного економічного прогресу на шляху до створення зони вільної торгівлі з ЄС. При цьому він вважає, що можливість укладення угоди з Росією про Митний союз не дуже велика.

"Ми пам'ятаємо про те, що Україна - член СОТ, а Росія - ні. Я також не впевнений в тому, що Росія по-справжньому зацікавлена в такому союзі, оскільки це б створило ситуацію, при якій їй довелося б скасовувати мито на експорт газу і нафти в Україну. Я впевнений в тому, що президент Янукович не погодився б на білоруську версію Митного союзу з обмеженим набором товарів. Він думає більше по-європейськи, ніж вважають  спостерігачі ", - висловив свою думку депутат Європарламенту.

Історія з резолюцією

З ініціативи групи народних партій Європарламенту 20 жовтня в ЄП відбулися слухання щодо ситуації в України, а 21 жовтня депутати планували схвалити резолюцію.

Проте за пропозицією групи Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів голосування було перенесене на 11 листопада. Причиною стало бажання дочекатися результатів місцевих виборів.

10 листопада Європарламент знову відклав голосування за проектом резолюції, оскільки голова групи спостерігачів від Європарламенту на місцевих виборах в Україні Павло Коваль не підготував доповідь за підсумками спостережень.

Після цього депутати від Європейської народної партії звинуватили своїх колег-соціалістів у навмисному затягуванні голосування і в спробах перешкодити «Європарламенту виступити на підтримку демократії».

Таким чином, Європейський парламент прийняв резолюцію щодо України лише 25 листопада. Голосування відбулося в Страсбурзі в ході пленарного засідання Європарламенту.

За матеріалами: УНІАН

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...