Топ Новини

Європарламентар: Місцеві вибори засвідчили регрес української демократії

14 січня 2011 в 12:23
Останні місцеві вибори в Україні засвідчили регрес демократичних практик, заявив керівник фракції лібералів Європарламенту, екс-прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт у статті для «Дзеркала тижня».

Останні місцеві вибори в Україні засвідчили регрес демократичних практик, заявив керівник фракції лібералів Європарламенту, екс-прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт у статті для «Дзеркала тижня».

«Повага до демократичних свобод в Україні — один із основних здобутків останніх років. У цьому контексті місцеві вибори засвідчили небажаний регрес щодо демократичних зобов’язань і практик», - зазначив політик.

При тому європарламентар наголосив, що факти порушень не повинні залишатись без відповіді.

«Численні повідомлення про упередженість виборчих комісій, порушення під час підрахунку голосів, а також жорсткий процес реєстрації кандидатів не повинні залишитися без відповіді», - зазначив Верхофстадт.

Окремо він підкреслив небезпечну тенденцію зростання кількості злочинів, скоєних проти українських журналістів.

«Ще одним тривожним сигналом є кількість кримінальних злочинів, скоєних в Україні проти журналістів. Зважаючи на 53 справи, які розслідуються, мають бути оприлюднені запевнення, що ЗМІ вільні від переслідувань і втручання, а винні не залишаться безкарними», - зазначив європарламентар.

На думку політика, все вище перелічене може призвести до втрати спільних позицій ЕС і України стосовно фундаментальних суспільних принципів.

«З огляду на це, здається, що відносини Україна — ЄС втрачають позиції щодо ряду спільних принципів, таких як права людини, демократія і верховенство права», - зазначив Верхофстадт.

Детальніше читайте в статті Гі Верхофстадта «Уникнути гри з нульовим варіантом» у свіжому номері «ДТ»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...