Європарламент прийняв ще одну критичну резолюцію щодо України

13 грудня 2012 в 12:49
У Європі вважають, що знаходження екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка у в'язниці негативно позначилися на виборчому процесі.
europarlament -002.jpg
Europen Parliament/P.Naj-Oleari

Європейський парламент у прийнятій у четвер резолюції щодо України заявив, що виборча кампанія в Україні в ході парламентських виборів в 2012 році не відповідала основним міжнародним стандартам і стала кроком назад у порівнянні з попередніми виборами у 2010 році.

«(ЄП - ред.) висловлює жаль у зв'язку з тим, що згідно з думкою спостерігачів ОБСЄ, ПАРЄ, Парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту, виборча кампанія не відповідала основним міжнародним стандартам і стала кроком назад у порівнянні з національними виборами 2010 року» , - сказано у тексті резолюції.

Європарламент вказує на низку негативних аспектів передвиборчого періоду, а саме арешт опозиційних політичних лідерів, відсутність рівних умов, викликаних, перш за все, зловживанням адміністративним ресурсом, випадки утисків і залякування кандидатів та співробітників виборчих комісій, відсутність прозорості в кампанії і сфері фінансування партій, а також відсутність збалансованого висвітлення у ЗМІ.

Окрім того, у резолюції йдеться про порушення під час виборчого процесу, про затримки процесу підрахунку голосів а також про знаходження у в'язниці лідерів опозиції.

«Підкреслюємо, що факт перебування у в'язниці двох лідерів опозиції - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших під час виборів негативно позначилися на виборчому процесі», - йдеться у прийнятій резолюції.

Європарламент закликає новий уряд України продовжувати роботу над законопроектом про фінансування партій з метою забезпечення більшої прозорості фінансування і видатків політсил, повного розкриття джерел та сум витрат на виборчу кампанію, а також передбачити санкції за порушення положень фінансування виборчої кампанії.

Окрім того, європарламентарі закликають уряд України в діалозі з усіма політичними партіями вирішити питання, що стосується порушень під час парламентських виборів, і очікує від українського парламенту усунення недоліків виборчого законодавства.

«Висловлюємо свою стурбованість з приводу проблем, пов'язаних із підрахунком голосів і підведенням підсумків голосування в низці одномандатних виборчих округів; вітаємо рішення Центральної виборчої комісії не оголошувати результати в цих округах і той факт, що українська влада почала вживати заходів щодо проведення в цих округах нових виборів якомога швидше», - сказано у резолюції.

Нагадаємо, Європейський парламент у своїй резолюції щодо України також закликає українську владу покласти край вибірковому правосуддю і вирішити ситуацію з кримінальними справами проти екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка.

Читайте також:

ПАРЄ закликала Україну розслідувати порушення на виборах і покарати винних

Європарламент засудив план Росії щодо встановлення контролю за інтернетом

Президент Європарламенту дав негативну оцінку виборам в Україні

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...